Northvolt przejął firmę Cuberg | MOTOFAKTOR

Northvolt przejął firmę Cuberg

person Adrian Januszkiewicz 11/03/2021

Northvolt przejął firmę Cuberg z siedzibą w USA i ogłosił, że zakłada nowe centrum zaawansowanych technologii w Dolinie Krzemowej.

Cuberg opuścił Uniwersytet Stanforda w 2015 roku w celu komercjalizacji technologii akumulatorów nowej generacji opartej na przełomowym ciekłym elektrolicie połączonym z anodą litowo-metaliczną. Cuberg ma wśród swoich klientów wiele innowacyjnych firm z branży mobilności, w tym Boeing, BETA Technologies, Ampaire i VoltAero. Do inwestorów i sponsorów firmy należą Boeing HorizonX Ventures, Activate.org, Kalifornijska Komisja Energetyczna, Departament Energii Stanów Zjednoczonych oraz TomKat Center w Stanford.

Zespół Cuberg wykazał wyjątkową zdolność do opracowywania światowej klasy technologii, sprawdzonych wyników i wyjątkowej bazy klientów w szczupłej i wydajnej organizacji. Połączenie tych mocnych stron z możliwościami i technologią Northvolt pozwala nam na znaczną poprawę zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa, a jednocześnie jeszcze bardziej obniża koszty ogniw akumulatorowych nowej generacji. Ma to kluczowe znaczenie dla przyspieszenia przejścia na pojazdy w pełni elektryczne i zaspokojenia potrzeb wiodących firm motoryzacyjnych w odpowiednim czasie. Peter Carlsson dyrektor generalny i współzałożyciel Northvolt

 

Baterie firmy Cuberg, oparte na przełomowej technologii elektrolitycznej do anody litowo-metalicznej, są optymalnie zaprojektowane do komercjalizacji. Zatwierdzone przez zaufane strony trzecie ogniwa zapewniać mają o ponad 70% większy zasięg i pojemność w porównaniu z podobnymi ogniwami litowo-jonowymi zaprojektowanymi do zastosowań w lotnictwie elektrycznym o dużej przepustowości. Opierając się na tym fundamencie, Northvolt i Cuberg rozszerzą swoje portfolio produktów motoryzacyjnych i przemysłowych z ambicją do uprzemysłowienia ogniw w 2025 r., które przekraczają 1000 Wh/L, spełniając jednocześnie pełne spektrum wymagań klientów z branży motoryzacyjnej.

 

Firma Cuberg wykazała już kompatybilność swojej technologii z istniejącym ekosystemem litowo-jonowym, co skraca czas wprowadzenia na rynek i umożliwia szybkie komercyjne wdrożenie na rynku elektromobilności. Nowa technologia ma być wdrożona na dużą skalę na rynkach elektromobilności w ciągu trzech lat, począwszy od lotnictwa elektrycznego.

 

Northvolt utworzy centrum zaawansowanych technologii w Dolinie Krzemowej w oparciu o przejęcie Cuberg i aktywnie zatrudnia najlepsze talenty z branży akumulatorów do wspierania tych wysiłków. Oprócz przyspieszenia rozwoju ogniw litowo-metalicznych i optymalizacji technologii do zastosowań motoryzacyjnych, nowe centrum skupić ma się na badaniach i rozwoju materiałów w celu uzyskania najlepszych w swojej klasie technologii anod i elektrolitów litowo-jonowych.

 

Centrum ma umożliwić firmie Northvolt współpracę i współpracę z wiodącymi firmami technologicznymi i uniwersytetami w Dolinie Krzemowej w celu połączenia wysiłków badawczych między Europą a Ameryką Północną. Posłużyć ma również jako platforma testowa dla metodologii wykorzystujących cyfryzację, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością połączenia sił z Northvolt w celu wspólnego budowania przyszłości czystej energii. Northvolt oferuje niesamowitą technologię i możliwości produkcyjne, które przyspieszą komercjalizację i przyjęcie naszej technologii litowo-metalicznej. Ich głębokie doświadczenie inżynieryjne i odważny duch doskonale uzupełniają własną kulturę szybkich innowacji firmy Cuberg. Richard Wang dyrektor generalny i współzałożyciel Cuberg

 

Źródło: Northvolt

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).