Northvolt przejął firmę Cuberg | MOTOFAKTOR

Northvolt przejął firmę Cuberg

Northvolt przejął firmę Cuberg z siedzibą w USA i ogłosił, że zakłada nowe centrum zaawansowanych technologii w Dolinie Krzemowej.

Cuberg opuścił Uniwersytet Stanforda w 2015 roku w celu komercjalizacji technologii akumulatorów nowej generacji opartej na przełomowym ciekłym elektrolicie połączonym z anodą litowo-metaliczną. Cuberg ma wśród swoich klientów wiele innowacyjnych firm z branży mobilności, w tym Boeing, BETA Technologies, Ampaire i VoltAero. Do inwestorów i sponsorów firmy należą Boeing HorizonX Ventures, Activate.org, Kalifornijska Komisja Energetyczna, Departament Energii Stanów Zjednoczonych oraz TomKat Center w Stanford.

Zespół Cuberg wykazał wyjątkową zdolność do opracowywania światowej klasy technologii, sprawdzonych wyników i wyjątkowej bazy klientów w szczupłej i wydajnej organizacji. Połączenie tych mocnych stron z możliwościami i technologią Northvolt pozwala nam na znaczną poprawę zarówno wydajności, jak i bezpieczeństwa, a jednocześnie jeszcze bardziej obniża koszty ogniw akumulatorowych nowej generacji. Ma to kluczowe znaczenie dla przyspieszenia przejścia na pojazdy w pełni elektryczne i zaspokojenia potrzeb wiodących firm motoryzacyjnych w odpowiednim czasie.

dyrektor generalny i współzałożyciel Northvolt - Peter Carlsson

 

Baterie firmy Cuberg, oparte na przełomowej technologii elektrolitycznej do anody litowo-metalicznej, są optymalnie zaprojektowane do komercjalizacji. Zatwierdzone przez zaufane strony trzecie ogniwa zapewniać mają o ponad 70% większy zasięg i pojemność w porównaniu z podobnymi ogniwami litowo-jonowymi zaprojektowanymi do zastosowań w lotnictwie elektrycznym o dużej przepustowości. Opierając się na tym fundamencie, Northvolt i Cuberg rozszerzą swoje portfolio produktów motoryzacyjnych i przemysłowych z ambicją do uprzemysłowienia ogniw w 2025 r., które przekraczają 1000 Wh/L, spełniając jednocześnie pełne spektrum wymagań klientów z branży motoryzacyjnej.

 

Firma Cuberg wykazała już kompatybilność swojej technologii z istniejącym ekosystemem litowo-jonowym, co skraca czas wprowadzenia na rynek i umożliwia szybkie komercyjne wdrożenie na rynku elektromobilności. Nowa technologia ma być wdrożona na dużą skalę na rynkach elektromobilności w ciągu trzech lat, począwszy od lotnictwa elektrycznego.

 

Northvolt utworzy centrum zaawansowanych technologii w Dolinie Krzemowej w oparciu o przejęcie Cuberg i aktywnie zatrudnia najlepsze talenty z branży akumulatorów do wspierania tych wysiłków. Oprócz przyspieszenia rozwoju ogniw litowo-metalicznych i optymalizacji technologii do zastosowań motoryzacyjnych, nowe centrum skupić ma się na badaniach i rozwoju materiałów w celu uzyskania najlepszych w swojej klasie technologii anod i elektrolitów litowo-jonowych.

 

Centrum ma umożliwić firmie Northvolt współpracę i współpracę z wiodącymi firmami technologicznymi i uniwersytetami w Dolinie Krzemowej w celu połączenia wysiłków badawczych między Europą a Ameryką Północną. Posłużyć ma również jako platforma testowa dla metodologii wykorzystujących cyfryzację, sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe.

Jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością połączenia sił z Northvolt w celu wspólnego budowania przyszłości czystej energii. Northvolt oferuje niesamowitą technologię i możliwości produkcyjne, które przyspieszą komercjalizację i przyjęcie naszej technologii litowo-metalicznej. Ich głębokie doświadczenie inżynieryjne i odważny duch doskonale uzupełniają własną kulturę szybkich innowacji firmy Cuberg.

dyrektor generalny i współzałożyciel Cuberg - Richard Wang

 

Źródło: Northvolt

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).