Nokian Tyres wspiera TOPR | MOTOFAKTOR

Nokian Tyres wspiera TOPR

person Januszkiewicz Adrian 5/02/2019

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe przedłużyło umowę o współpracę z firmą Nokian Tyres.

W ramach umowy wszystkie 17 samochodów znajdujących się w taborze TOPR zostanie wyposażonych w opony klasy premium fińskiego producenta, pozwalające ratownikom na łatwiejszy dostęp do trudnych miejsc i wykonywanie swoich wymagających obowiązków.

 

Ratownicy górscy pracują w trudnych warunkach – pogoda może się zmienić w każdej chwili. Bardzo ważne jest, aby opony zapewniały bezpieczną i zrównoważoną jazdę oraz odpowiednią przyczepność, niezależnie od pogody i terenu. Opony zimowe Nokian Hakkapeliitta, które są dostarczane do pojazdów użytkowych TOPR Sport (SUV) i dwóch ambulansów terenowych, zapewniają przyczepność i pozwalają dotrzeć do celu nawet w ekstremalnych warunkach górskich.

Dzięki oponom Nokian Hakkapeliitta ratownicy są w stanie dotrzeć do miejsc, które jeszcze niedawno były dostępne jedynie pieszo lub za pomocą nart. Dzisiaj nasze samochody terenowe mogą zjawić się na miejscu wypadku o wiele szybciej i zabrać ze sobą specjalistyczny sprzęt ratujący życie ludziom poszkodowanym w górach. Jan Gąsienica-Roj Instruktor Ratownictwa i Szef Transportu Tatrzańskiego Pogotowia Ratunkowego

 

Pozostałe samochody wchodzące w skład floty wyposażone zostaną w letnie opony Nokian z serii Line i zLine, zaprojektowane z myślą o zmiennych warunkach pogodowych. Dodatkowo na sezon zimowy Nokian Tyres przekazał modele Nokian WR D3 i Nokian WR C3, które mają być niezawodne i przewidywalne na mokrych drogach, śniegu i lodzie. Niski opór toczenia tych opon zmniejsza również koszty paliwa pojazdów TOPR.

Jesteśmy dumni z tego, że przedłużamy współpracę z TOPR. Zdajemy sobie sprawę, jak ważną i ciężką jest praca ratowników górskich, dlatego cieszy nas to, że zostaliśmy obdarzeni tak dużym zaufaniem. To dla nas ogromna odpowiedzialność, by dostarczyć dla nich odpowiedni sprzęt, który umożliwi im z powodzeniem nieść pomoc poszkodowanym przy jednoczesnym zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa ratownikom. Michał Antosiewicz Nokian Tyres Polska

 

Porozumienie rozszerzające współpracę Nokian Tyres z TOPR zostało podpisane pod koniec 2018 roku. Umowa jest rozwinięciem współpracy, którą TOPR i Nokian Tyres rozpoczęły już w 2013 roku.

 

Źródło: Nokian Tyres

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).