NOCO BOOST MAX - wysoka dawka mocy dla akumulatorów | MOTOFAKTOR

NOCO BOOST MAX - wysoka dawka mocy dla akumulatorów

person Redakcja 27/10/2021

Linia urządzeń rozruchowych GB250+ i GB251+ to kolejne w tym roku nowości NOCO na polskim rynku.

NOCO posiada w swojej ofercie szeroki wybór urządzeń do awaryjnego uruchamiania akumulatorów. Urządzenia z linii GB Boost i GB Boost-X sprawdzą się w rozwiązaniu doraźnych problemów. W przypadku pojazdów stojących przez dłuższy czas bezczynnie może dojść do głębszego rozładowania baterii. Do przywrócenia ich sprawności technicznej potrzebna będzie ekstremalna dawka energii.

 

Odpowiedzią NOCO jest nowa linia urządzeń rozruchowych zaprojektowanych do najbardziej ekstremalnych zadań. GB Booster Max 250+ (do instalacji 12V) dysponuje szczytowym prądem rozruchowym rzędu 5250A, zaś GB Booster Max 251+ (24V) 3000A. Przekłada się to na możliwość podłączenia do akumulatorów w pojazdach z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi o pojemności do 16 czy 32 litrów!

 

W praktyce zaliczają się do nich ciężarówki, ciągniki siodłowe, autobusy, a nawet maszyny rolnicze i budowlane. Innym przykładem jest możliwość przeprowadzenia cyklicznych rozruchów pojazdów nieużytkowanych przez dłuższy czas, np. w komisach samochodowych, wypożyczalniach kamperów czy flotach pojazdów sezonowego przeznaczenia. Nie ma więc konieczności wyjmowania z nich akumulatorów.

 

GB Booster Max 250+ i 251+ wyposażono – jak wszystkie modele NOCO – w szereg praktycznych rozwiązań. Jednym z najwyżej cenionych przez użytkowników jest samowystarczalność. Nie potrzeba dawcy w postaci drugiego, sprawnego akumulatora. Jego rolę pełni wbudowana w urządzenia z linii GB Booster Max bateria litowa o pojemności 242 lub 137 Wh. Zgromadzony zapas mocy pozwala na przeprowadzenie wielokrotnych rozruchów awaryjnych. Każda próba, w celu zapewnienia maksymalnej mocy, przerywana jest automatycznym restartem po upływie 60 sekund.

 

Ładowanie samego boostera można przeprowadzić na trzy sposoby – za pośrednictwem portu USB, samochodowego gniazda (12V lub 24V), bądź podłączeniem do kontaktu w sieci 230V. Wszystkie niezbędne kable i przejściówki dostarczane są w komplecie. Co więcej, urządzenia NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ mają praktyczne torby ułatwiające ich przenoszenie i przechowywanie.

 

Do wspomnianej baterii litowej dołączone są kable z tradycyjnymi zaciskami. Następnym wyróżnikiem urządzeń NOCO jest system zapobiegający iskrzeniu i odwrotnej polaryzacji. Pomylenie końcówek z biegunami akumulatora wychwytywane jest automatycznie, jeszcze przed podjęciem próby awaryjnego rozruchu. Wbudowany woltomierz pozwala sprawdzić stan początkowy naładowania, a elektronika nadzoruje przebieg całego procesu. Przy skrajnie niekorzystnych temperaturach otoczenia urządzenie nie podejmie pracy. Przycisk Override pozwala obejść wszystkie blokady i przejść do trybu manualnego.

 

Funkcjonalność NOCO GB Boost Max 250+ i 251+ uzupełnia funkcja „użyczania” mocy innym urządzeniom. Można więc wykorzystać je jak tradycyjny power bank (USB) czy też źródło zasilania, np. kompresora do pompowania opon (12V). Wbudowana latarka (600 lumenów) działa w siedmiu trybach, w tym światła stroboskopowego i sygnału S.O.S. (co może być przydatne w sytuacjach awaryjnych na drodze). Sama obudowa urządzeń rozruchowych NOCO posiada wysoką klasę szczelności i odporności na uszkodzenia mechaniczne.

 

Gamę tę uzupełnia model GB Boost Max 500+ będący uniwersalnym rozwiązaniem do akumulatorów 12V i 24V. Wbudowana bateria ma 266 Wh pojemności, prąd szczytowy rzędu 6250A, zdolność rozruchu silnika do 45 litrów i latarkę ze światłem aż 2200 lumenów.

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).