Nissens wie jak serwisować samochodowe pompy ciepła | MOTOFAKTOR

Nissens udostępnił nowe moduły szkoleniowe o systemach ogrzewania i wentylacji opartych o pompę ciepła i stosowanych w HEV i BEV.

Pojawienie się samochodów hybrydowych i elektrycznych na rynku wtórnym oznacza również konieczność zrozumienia nowych systemów, a w szczególności poznanie tajników ich napraw. Wydawać by się mogło, że systemy HVAC aut elektrycznych i hybrydowych nie różnią się znacząco od typowych układów klimatyzacji w zwykłych pojazdach.

 

Istnieją jednak spore różnice konstrukcyjne, a ich zrozumienie pozwoli przeprowadzić konieczny przegląd lub naprawę takiego układu. Firma Nissens podjęła wyzwanie edukowania niezależnego rynku napraw pojazdów w zakresie tych różnic i obecnie wydaje kilka materiałów szkoleniowych dotyczących systemów HVAC opartych o rozwiązanie pompy ciepła.

 

Michael Ingvardsen, Training Manager at Nissens wyjaśnia: Widzimy zwiększone zapotrzebowanie na szkolenia w zakresie nowoczesnych systemów HVAC (ang. Heat, Ventilation and A/C system – czyli systemy ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji). Ostatnie miesiące były dla nas niezwykle pracowite, jeśli chodzi o edukację naszych klientów podczas szkoleń na żywo i kursów internetowych. Niezliczone kursy, które odbyły się w Europie i USA, dały nam jasne wyobrażenie o tym, czego potrzebują mechanicy, aby jeszcze lepiej rozumieć i prawidłowo serwisować systemy HVAC oraz pompy ciepła w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Suma tych doświadczeń jest tym, co teraz udostępniamy wszystkim na rynku wtórnym. Wyznaczyło to jasny kierunek dla naszych treści szkoleniowych na przyszłość. Po udanym szkoleniu z podstaw pomp ciepła, które rozpoczęliśmy rok temu, dzielimy się teraz z rynkiem wtórnym dwoma nowymi kursami do samodzielnej nauki. Podstawy systemu pompy ciepła oraz jej zaawansowana procedura serwisowa.

Pompy ciepła w centrum zainteresowania

Nissens stawia na szkolenia w zakresie aut hybrydowych i elektrycznych. Szczególnie pompy ciepła są obszarem, na którym obecnie koncentruje się najbardziej.

 

Patrząc na nowe pojazdy zasilane energią elektryczną widzimy, że technologia pomp ciepła odgrywa znaczącą rolę w systemach HVAC. Ze względu na dużą liczbę korzyści, jakie oferuje pompa ciepła, znalazła ona powszechne zastosowanie w pojazdach hybrydowych i elektrycznych. Naszym celem jest przygotowanie mechaników do zmiany technologicznej, tak aby mogli sprawnie obsługiwać te typy pojazdów. Do dzielenia się wiedzą podchodzimy kompleksowo. Różne poziomy kursów odpowiadają wszystkim potrzebom odbiorców, od początkujących po zaawansowanych mechaników. Ponadto, co jest znakiem rozpoznawczym naszej koncepcji szkoleniowej NTC, wyjaśniamy zaawansowane zagadnienia w atrakcyjny wizualnie, a tym samym łatwy do uchwycenia sposób, a także przekazujemy wiedzę w różnych opcjach, w tym w modułach do samodzielnego uczenia się online – dodaje Michael Ingvardsen.

Zobowiązanie dostawcy premium 

Nissens oferuje obecnie wszystkie swoje szkolenia za darmo, na swoim portalu szkoleń technicznych NTC. Aby skorzystać z ofert szkoleń wystarczy wejść na stronę i zarejestrować konto użytkownika. Szkolenia na platformie są bezpłatne.

 

Marketing Manager w Nissens, Jan Zieleskiewicz, wyjaśnia: Jako uznany dostawca części zamiennych klasy premium jesteśmy zobowiązani do dostarczania wysokiej jakości produktów, a także usług na wszystkich poziomach niezależnego rynku części zamiennych. Nasz program marketingu technicznego i wiedzy tworzymy z myślą zarówno o naszych bezpośrednich klientach, tj. dystrybutorach, jak i mechanikach oraz warsztatach zajmujących się serwisowaniem układów klimatyzacji.

 

Nasze najnowsze szkolenia tj. podstawy samochodowych układów pomp ciepła oraz zaawansowany kurs płukania układu klimatyzacji przeprowadzony na popularnym modelu Toyoty Prius PHEV są cenne z kilku powodów. Po pierwsze, przekazują zaawansowaną wiedzę w łatwo przyswajalny sposób, reprezentując najwyższą jakość, zaczynając od treści po wizualizacje. Dodatkowo moduł płukania pompy ciepła to szkolenie w pełni wideo, zawiera wiele cennych wskazówek i rozbudowaną dokumentację, tak aby mechanicy byli gotowi, gdy tak zaawansowane, wyposażone w pompę ciepła auto trafi do ich warsztatu. Nasze materiały szkoleniowe odzwierciedlają naszą ambicję dostawcy premium. Nasza misja to wspieranie niezależnego sektora rynku co oznacza między innymi wsparcie dla zwiększanie konkurencyjności niezależnych warsztatów. Wiemy, że przyszłość branży to jeszcze bardziej wydajne i zaawansowane systemy. Oznacza to również, że naprawy tych układów będą coraz bardziej złożone. Zależy nam, aby niezależny sektor napraw i części był w pełni przygotowany na tę zmianę technologiczną.

 

Obecnie Nissens oferuje szkolenia techniczne w różnych formach, od sesji na żywo po kursy samokształcenia oraz materiały marketingowe w wersji drukowanej i cyfrowej. Wiedza Nissens może być przekazywana w 15 językach przez 25 trenerów technicznych dostępnych na całym świecie.

 

Więcej informacji na temat platformy szkoleniowej Nissens Training Concept można znaleźć TUTAJ.

 

Czy wiesz jak serwisować samochodowe pompy ciepła?

 

Odwiedź portal ekspertów Nissens i dowiedz się dlaczego warto i jak zdobyć wiedzę w zakresie serwisowania pompy ciepła. Firma Nissens udostępnia darmowe szkolenie video online, które pokazuje krok po kroku bardzo zaawansowaną naprawę Toyoty Prius PHEV. Naprawa zaczyna się od odpowiednich procedur przygotowawczych dla pojazdów z obwodami wysokiego napięcia oraz diagnostykę. Udokumentowana w kursie naprawa obejmuje m.in. wymianę sprężarki klimatyzacji, skraplacza oraz kompleksowe płukanie całego układu wraz z zaworami elektromagnetycznymi przy użyciu jednej z najbardziej skutecznych metod płukania na rynku.

 

UWAGA!

 

Na portal ekspertów oraz specjalnym klipem video do kursu zaprasza znana osobowość z polskiego sektora warsztatów niezależnych, Adam Klimek.

 

 

Źródło: Nissens

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).