Nissan Juke – błąd P0420 | MOTOFAKTOR

Nissan Juke - błąd P0420

person Redakcja 9/03/2023

W naszym kolejnym materiale współtworzonym z TecRMI skupimy się na Nissanie Juke (F15) z silnikiem 1.2 DIG-T o mocy 85 kW, który był montowany również w modelach: Pulsar (C13) i Qashqai II (J11, J11_).

Kod błędu:

  • P0420
  • Wydajność katalizatora Bank 1: nieprawidłowy komponent

Symptomy usterki:

  • Lampka kontrolna elektroniki silnika świeci się.
  • Silnik szarpie w dolnym zakresie prędkości obrotowej.

Kontekst techniczny:

Wiązka przewodów silnika została sprawdzona pod kątem uszkodzeń. Wartości emisji spalin zostały sprawdzone. Układ zapłonowy układ wtryskowy zostały sprawdzone pod kątem uszkodzeń. Nieszczelności świec zapłonowych prowadzą do utraty kompresji. Zewnętrzne powietrze przedostaje się do komory spalania.

Możliwy środek zaradczy:

Wymienić świece zapłonowe.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).