Niemieckie drogi w PASSango od AS 24 | MOTOFAKTOR

Niemieckie drogi w PASSango od AS 24

person Redakcja 13/10/2020

Firma AS 24 rozszerzyła funkcjonalność PASSango o Niemcy. Tym samym urządzeniem pokładowym można już uiszczać opłaty drogowe w 8 krajach Europy.

Transport międzynarodowy stawia przed operatorami floty i kierowcami wiele wyzwań. Niewątpliwie w jego usprawnieniu pomaga możliwość płatności za pomocą jednej – dla wielu krajów i walut – karty paliwowej, na przykład AS 24 Eurotrafic.

 

Można nią także uiszczać manualne opłaty za korzystanie z danego odcinka drogi. Jednak dziś powszechnie praktykowanym rozwiązaniem jest urządzenie pokładowe OBU (On Board Unit). Im większy obszar obejmuje, tym realizacja usługi transportowej staje się bardziej płynna i efektywna.

Firma AS 24 powstała z myślą o kompleksowej obsłudze branży TSL. Poza siecią własnych i partnerskich stacji paliw oferujemy szereg dodatkowych rozwiązań. Wśród nich nie może zabraknąć urządzenia pokładowego do opłat drogowych. Zaletą naszego PASSango jest automatyczna aktywacja podczas przejazdu przez pierwszą bramkę, bez angażowania w ten proces kierowcy. A także bezpośrednie podpięcie do instalacji elektrycznej pojazdu z ominięciem gniazda 24V. Ogranicza to ryzyko przypadkowego rozłączenia zasilania i wylogowania z systemu naliczania opłat, co jak wiemy wiąże się z karami finansowymi dla przewoźnika. Filip Mikosz Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży - Region Centralny w AS 24

 

Urządzenie PASSango zgodne jest ze standardem EETS, co umożliwia działanie na obszarach elektronicznego poboru opłat na terenie Unii Europejskiej. Standardowo obejmuje Francję (z tunelem Liefkenshoek), Hiszpanię i Portugalię. W zależności od potrzeb można aktywować Austrię i Belgię oraz przejazdy przez mosty Storebaelt (Dania) i Oresund (Szwecja). Od połowy 2020 roku działanie PASSango rozszerzono o sieć ponad 52 tysięcy kilometrów dróg w Niemczech.

Systematycznie rozwijamy naszą ofertę, która ma ułatwić codzienną pracę operatorom floty, spedytorom i kierowcom. Rozszerzenie PASSango o Niemcy jest tego przykładem. Śmiało można powiedzieć, że przez ten kraj przebiega główny szlak transportowy Europy. To także strategiczny obszar działalności dla polskich firm transportowych. Filip Mikosz

 

Funkcjonalność propozycji AS 24 zwiększają dodatkowe narzędzia dla fleet managera. Jednym z nich jest PASSalert, które w czasie rzeczywistym monitoruje przebieg trasy i pobieranych opłat. Kolejne to Europilot, które jest zarówno lokalizatorem GPS, kalkulatorem kosztów przy planowaniu trasy, jak też dodatkowym zabezpieczeniem transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem karty paliwowej AS 24.

 

PASSango udostępniane jest w ramach indywidualnej umowy przewoźnika z AS 24.

 

Źródło: AS 24

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).