Niemieckie drogi w PASSango od AS 24 | MOTOFAKTOR

Niemieckie drogi w PASSango od AS 24

Firma AS 24 rozszerzyła funkcjonalność PASSango o Niemcy. Tym samym urządzeniem pokładowym można już uiszczać opłaty drogowe w 8 krajach Europy.

Transport międzynarodowy stawia przed operatorami floty i kierowcami wiele wyzwań. Niewątpliwie w jego usprawnieniu pomaga możliwość płatności za pomocą jednej – dla wielu krajów i walut – karty paliwowej, na przykład AS 24 Eurotrafic.

 

Można nią także uiszczać manualne opłaty za korzystanie z danego odcinka drogi. Jednak dziś powszechnie praktykowanym rozwiązaniem jest urządzenie pokładowe OBU (On Board Unit). Im większy obszar obejmuje, tym realizacja usługi transportowej staje się bardziej płynna i efektywna.

Firma AS 24 powstała z myślą o kompleksowej obsłudze branży TSL. Poza siecią własnych i partnerskich stacji paliw oferujemy szereg dodatkowych rozwiązań. Wśród nich nie może zabraknąć urządzenia pokładowego do opłat drogowych. Zaletą naszego PASSango jest automatyczna aktywacja podczas przejazdu przez pierwszą bramkę, bez angażowania w ten proces kierowcy. A także bezpośrednie podpięcie do instalacji elektrycznej pojazdu z ominięciem gniazda 24V. Ogranicza to ryzyko przypadkowego rozłączenia zasilania i wylogowania z systemu naliczania opłat, co jak wiemy wiąże się z karami finansowymi dla przewoźnika.

Manager ds. Rozwoju Biznesu oraz Sprzedaży - Region Centralny w AS 24 - Filip Mikosz

 

Urządzenie PASSango zgodne jest ze standardem EETS, co umożliwia działanie na obszarach elektronicznego poboru opłat na terenie Unii Europejskiej. Standardowo obejmuje Francję (z tunelem Liefkenshoek), Hiszpanię i Portugalię. W zależności od potrzeb można aktywować Austrię i Belgię oraz przejazdy przez mosty Storebaelt (Dania) i Oresund (Szwecja). Od połowy 2020 roku działanie PASSango rozszerzono o sieć ponad 52 tysięcy kilometrów dróg w Niemczech.

Systematycznie rozwijamy naszą ofertę, która ma ułatwić codzienną pracę operatorom floty, spedytorom i kierowcom. Rozszerzenie PASSango o Niemcy jest tego przykładem. Śmiało można powiedzieć, że przez ten kraj przebiega główny szlak transportowy Europy. To także strategiczny obszar działalności dla polskich firm transportowych.

- Filip Mikosz

 

Funkcjonalność propozycji AS 24 zwiększają dodatkowe narzędzia dla fleet managera. Jednym z nich jest PASSalert, które w czasie rzeczywistym monitoruje przebieg trasy i pobieranych opłat. Kolejne to Europilot, które jest zarówno lokalizatorem GPS, kalkulatorem kosztów przy planowaniu trasy, jak też dodatkowym zabezpieczeniem transakcji przeprowadzanych za pośrednictwem karty paliwowej AS 24.

 

PASSango udostępniane jest w ramach indywidualnej umowy przewoźnika z AS 24.

 

Źródło: AS 24

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).