Nidec Motors & Actuators rozwija działalność w Małopolsce | MOTOFAKTOR

Nidec Motors & Actuators rozwija działalność w Małopolsce

Nidec Motors & Actuators otrzymuje decyzję o wsparciu na rozwój kolejnej inwestycji i deklaruje poniesienie kosztów o co najmniej 165 210 000 zł.

Obecna inwestycja Nidec Motors & Actuators, producenta silników elektrycznych, a także części i akcesoriów do pojazdów samochodowych, wiąże się ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych przedsiębiorstwa. Pozwoli to na produkcję i sprzedaż najnowszej generacji silników bezszczotkowych do systemów ABS dla wiodących producentów samochodów. Planowane jest także zwiększenie produkcji podzespołów, które aktualnie kupowane są u zewnętrznych dostawców. Spółka zamierza również rozbudować dział zajmujący się pracami badawczo-rozwojowymi. Zakład produkcyjny Nidec Motors & Actuators znajduje się w Niepołomicach.

Ta inwestycja cieszy nas także dlatego, że w czerwcu tego roku mieliśmy okazję odwiedzić główną siedzibę grupy Nidec w Japonii. W ramach misji zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski wraz z Panem Marszałkiem Tomaszem Urynowiczem spotkaliśmy się z przedstawicielami zarządu firmy Nidec.

prezes zarządu KPT - Wojciech Przybylski
Z wizytą w firmie Nidec Motors and Actuators w Japonii: Tomasz Urynowicz, wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Reisuke Takeo, były ambasador Japonii i Wojciech Przybylski, prezes zarządu KPT

Nowa inwestycja Nidec Motors and Actuators przyczyni się istotnie do rozwoju gospodarczego naszego regionu.

wicemarszałek województwa małopolskiego - Tomasz Urynowicz

 

Przypomnijmy, że japoński producent rozpoczął działalność w Polsce w 2006 r. przejmując część działalności od Valeo. Początkowo produkcja była prowadzona w Zielonkach koło Krakowa. Kolejnym krokiem prorozwojowym firmy było wybudowanie nowego zakładu w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. KPT wydał zezwolenie na tę inwestycję 7 kwietnia 2008 roku, a już rok później odbyły się uroczystości otwarcia nowego zakładu. Pierwsze deklaracje spółki zakładały poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 56 mln zł oraz utworzenie 500 nowych miejsc pracy. Po 11 latach działalności, w Niepołomicach rzeczywiste nakłady wyniosły ponad 280 mln zł, a pracę znalazło tam około 600 osób.

Warto także zauważyć niezwykle dynamiczny rozwój Grupy Nidec na rynku globalnym. Ta powołana przez charyzmatycznego lidera - Shigenobu Nagamori i jego trzech kolegów firma, obecnie zatrudnia 130 tys. osób w kilkudziesięciu krajach. Obecność tak znanej firmy o światowej renomie, stanowi ogromną korzyść dla gospodarki Małopolski nie tylko ze względu na wysokość nakładów inwestycyjnych oraz powstanie nowych miejsc pracy. Nie do przecenienia jest także efekt promocyjny oferty inwestycyjnej Małopolski wśród japońskich firm.

dyrektor działu obsługi inwestora - Krystyna Sadowska

 

Źródło: Krakowski Park Technologiczny

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).