NGK Spark Plug zmienia nazwę na Niterra | MOTOFAKTOR

NGK Spark Plug zmienia nazwę na Niterra

Zarząd firmy NGK Spark Plug podjął decyzję o zmianie nazwy firmy na Niterra. Nowa nazwa wejdzie w życie już na początku kwietnia 2023 r.

Od momentu powstania w 1936 roku firma NGK Spark Plug jest synonimem świec zapłonowych i obecnie zajmuje pozycję światowego lidera na tym rynku. Jednak działalność związana z silnikami spalinowymi (ICE) stanowi tylko jedną część z całej jej działalności. Firma osiągnęła również znaczący sukces w takich dziedzinach jak czujniki i ceramika techniczna.

 

Wraz z trwającą transformacją przemysłu motoryzacyjnego, długoterminowy plan zarządzania NGK Spark Plug 2030 „NITTOKU BX”, który został zaprezentowany w 2020 roku, określił przyszłą ścieżkę firmy. Strategia koncentruje się na transformacji portfolio produktów w kierunku zrównoważonych środowiskowo obszarów biznesowych takich jak mobilność, medycyna, środowisko i energia oraz komunikacja.

 

Biorąc pod uwagę zrównoważone cele biznesowe firmy, a także przewidywane odejście od układów napędowych ICE, nazwa „NGK SPARK PLUG” nie opisuje już dokładnie przyszłego kierunku rozwoju firmy jako całości. Szczególnie w Europie i USA obecna nazwa może być kojarzona przede wszystkim z segmentem ICE, co nie do końca uwzględnia pozytywny wkład firmy w ochronę środowiska.

 

Nowa angielska nazwa grupy „Niterra” – jest słowem łączącym łacińskie słowa „niteo” oznaczające „błyszczeć” i „terra” – ziemia. Nazwa wyraża wizję firmy, która nie tylko przyczynia się do zrównoważonego rozwoju, ale i jest to cel sformułowany w wizji firmy na 2040 rok. „Niterra” stanie się ogólną nazwą, a marki – NGK i NTK – będą nadal istnieć w poszczególnych działach firmy.

 

Niterra jest kamieniem milowym w transformacji, którą właśnie przechodzimy – mówi Damien Germès, President & CEO of NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH, Regional President EMEA and Corporate Officer of the Global Headquarters in Japan i dodaje – Chcemy patrzeć w przyszłość, ale to nie oznacza pozostawienia tego, kim jesteśmy: nie zmienimy naszych marek, NGK i NTK. Projekt polega na zmianie tylko nazwy naszej firmy. Chociaż firma ma swoje korzenie w produkcji ceramiki, przekształcimy się w wieloaspektową organizację, złożoną z pasjonatów pracujących razem, aby stawić czoła wyzwaniom na drodze do zrównoważonego rozwoju.

 

Źródło: NGK Spark Plug

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).