NGK Spark Plug wchodzi do świata wirtualnego | MOTOFAKTOR

NGK Spark Plug wchodzi do świata wirtualnego

NGK Spark Plug rozszerza teraz swoją obecność o… wyścigi w wirtualnym świecie gier za sprawą rozgrywek "ESPORTS CUP".

Cztery wyścigi kwalifikacyjne – każdy z innymi wyzwaniami dla graczy – rozgrywane będą na pięciu wirtualnych wersjach kultowych torów wyścigowych na świecie. Turniej rozpocznie się 17 lutego 2022 roku na torze Dubai Autodrome w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kolejne wyścigi odbędą się na torach: Circuit Paul Ricard we Francji – 3 marca 2022 roku, Imola we Włoszech – 17 marca 2022 roku oraz Moscow Raceway w Rosji – 31 marca 2022 roku. Najlepsi gracze z czterech wyścigów wezmą udział w wielkim finale, który zaplanowano 14 kwietnia 2022 roku na „wirtualnym” legendarnym torze Nürburgring Nordschleife w Niemczech.

 

Przed każdym z czterech pierwszych wyścigów, w sekcji RaceRoom na platformie Steam zostanie ogłoszona kwalifikacja do tabeli liderów. Tam wirtualni kierowcy mają możliwość zgłoszenia do wyścigów. Tabele liderów będą dostępne przez niecałe 14 dni, aby w ciągu sześciu tygodniu mogło wziąć w nich udział jak najwięcej kierowców. Format pierwszych czterech wyścigów będzie obejmował 10-minutową sesję kwalifikacyjną, po której nastąpi 20-minutowy wyścig sprinterski z udziałem 32 kierowców.

 

W kolejnym, drugim wyścigu sprinterskim pierwsza dziesiątka z poprzedniego etapu wystartuje w odwrotnej do pozycji kolejności. Do wielkiego finału zakwalifikuje się 32 kierowców z najlepszymi wynikami z pierwszych czterech wyścigów. Ostatni etap będzie obejmował 17-minutową sesję kwalifikacyjną, po której nastąpi 60-minutowy wyścig. Zwycięzca otrzyma dwa bilety VIP na 24-godzinny wyścig na torze Nürburgring, który odbędzie się w dniach 26-29 maja 2022 roku.

 

Wejście w świat gier jest dla nas całkowicie logicznym i zrozumiałym krokiem. Taka firma jak NGK SPARK PLUG ma bardzo bogatą historię w sportach motorowych – mówi Frank Massia, Dyrektor Marketingu Aftermarket EMEA NGK SPARK PLUG EUROPE GmbH i dodaje, że „ESPORTS CUP” wzmocni zaangażowanie fanów i entuzjastów marki.

 

Wszyscy uczestnicy, którzy wezmą udział w „ESPORTS CUP” będą ścigać się Mercedesem AMG GT3 Evo – samochodem, który wyposażony jest standardowo w świece zapłonowe marki NGK. Dzięki temu szanse zawodników będą wyrównane. Jednak mimo, że każdy z graczy będzie miał do dyspozycji taki sam model samochodu, będzie mógł dostosować go i wprowadzić cechy, które wyróżnią go na tle konkurencji.

 

Wszystkie wyścigi będą transmitowane w języku angielskim za pośrednictwem Livestream, z wykorzystaniem kanałów NGK Spark Plug i „RaceRoom”. Komentarze do pierwszych czterech wyścigów będą transmitowane w formie streamu. Natomiast finał będzie transmitowany na żywo z bieżącymi relacjami i analizami z wyścigu, znajdą się tam także wywiady nagrane przed wyścigiem z zawodnikami. Po zakończeniu ukażą się wywiady ze zwycięzcą i laureatami drugiego miejsca.

 

Dodatkowo do bieżącej komunikacji będą wykorzystywane kanały „RaceRoom” na platformach społecznościowych Twitter, Instagram, Facebook i YouTube, gdzie organizatorzy zamieszczać będą bieżące informacje związane z wyścigami, wynikami, najważniejszymi wydarzeniami, statystykami i prowadzić będą transmisje na żywo.

 

„RaceRoom” to profesjonalny i darmowy symulator wyścigów, który należy bezpłatnie pobrać, aby wziąć udział w zawodach. Wystarczy komputer PC z podstawowym oprogramowaniem. Preferowane jest także posiadanie SimRacing, jak i szerokopasmowego połączenia z Internetem.

 

Aby zarejestrować się w konkursie, należy pobrać Steam i założyć imienne konto, następnie ściągnąć „RaceRoom”  i uruchomić go poprzez bibliotekę Steam. Udział w konkursie jest bezpłatny dla użytkowników.

 

Źródło: NGK Spark Plug

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).