NGK Spark Plug i Caire razem w walce z COVID-19 | MOTOFAKTOR

NGK Spark Plug i Caire razem w walce z COVID-19

Koncern NGK Spark Plug wspólnie z podległą mu spółką Caire Inc. opracował technologie do terapii tlenowych pomocnych w walce z pandemią COVID-19.

Jako część swojej polityki rozwoju biznesu NGK Spark Plug inwestuje środki w rozwój produktów w trzech branżach, w których przewidywany jest wzrost: „środowisko i energia”, „samochody nowej generacji” oraz „medycyna”. Sektor medyczny firmy w Japonii rozwija się dynamicznie i dostarcza koncentratory tlenu już od 1999 r. Rosnący szybko popyt na przenośne koncentratory tlenu doprowadził do przejęcia firmy Caire Inc. (USA) i jej oddziałów Chart BioMedical Limited (UK) oraz Chart BioMedical (Chengdu) Co., Ltd. (Chiny).

 

Mając ponad 50-letnie doświadczenie w produkcji stacjonarnych i przenośnych urządzeń do tlenoterapii, jak również gotowych rozwiązań dla szpitali, firma Caire Inc. wnosi znaczący wkład w walkę z wirusem COVID-19, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju biznesu urządzeń tlenowych grupy NGK Spark Plug.

 

Caire mocno zwiększyła produkcję swoich urządzeń do tlenoterapii produkowanych pod markami: Caire, AirSep, HELiOS i SeQual, aby jak najszybciej odpowiedzieć na gwałtownie rosnący popyt na tego typu rozwiązania, ponieważ przydają się one w leczeniu większości ciężkich przypadków COVID-19.

 

Zapewniając w pierwszej kolejności bezpieczeństwo swoim pracownikom Caire była w stanie zaspokoić większość popytu – zwłaszcza na koncentratory tlenu, zbiorniki na ciekły tlen i generatory – poprzez dodanie zmian produkcyjnych i zwiększenie liczby godzin pracy w fabrykach w USA i Chinach oraz w ich systemach dystrybucji.

Kiedy wirus COVID-19 zaczął się rozprzestrzeniać zauważyliśmy gwałtowny wzrost popytu na stacjonarne koncentratory tlenu, zbiorniki kriogeniczne i przemysłowe generatory tlenu ze strony naszych klientów z całego świata, a szczególnie od tych, którzy zapewniali pierwszą pomoc w czerwonych strefach pandemii. Nasza firma odpowiedziała na to rosnące zapotrzebowanie na urządzenia do tlenoterapii niezwykle szybko i skutecznie.

Prezes a zarazem CEO firmy Caire Inc. - Earl Lawson

Jesteśmy niezwykle dumni z wkładu jaki wniosła firma Caire Inc. podczas tego bezprecedensowego czasu. To dowód, że nasz zakup tej firmy w roku 2018 był świetną inwestycją, która przyniosła korzyści wszystkim stronom. Dołączając do Grupy NGK SPARK PLUG firma CAIRE pomogła nam umocnić się w światowym sektorze produktów związanych z tlenem, ze swojej strony korzystając z naszego globalnego łańcucha wartości.

Regional President EMEA, Prezes i CEO NGK Spark Plug Europe GmbH, a zarazem Corporate Officer of the Global Headquarter - Damien Germès

 

Poza zaangażowaniem firmy Caire Inc. koncern NGK Spark Plug przedsięwziął także inne kroki, aby wesprzeć walkę z pandemią. Do różnych instytucji medycznych na świecie przekazał środki ochrony osobistej: 37.000 maseczek, które były w posiadaniu firmy, jak również wyprodukowane we własnym zakresie w technologii 3D przyłbice, które oddano instytucjom medycznym w regionach gdzie Grupa ma swoje siedziby.

 

Źródło: NGK Spark Plug

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).