NGK Ceramics otworzyło fabrykę czujników NOx w KSSE | MOTOFAKTOR

NGK Ceramics otworzyło fabrykę czujników NOx w KSSE

person Adrian Januszkiewicz 17/05/2019

Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie nowej fabryki NGK Ceramics na terenie KSSE, która będzie się zajmować produkcją czujników NOx.

Firma NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. działa w Polsce od 2003 r. Początkowo zajmowała się produkcja filtrów DPF zrobionych z węglika krzemu, jednak z biegiem lat wzbogaciła swój katalog produktów i obecnie oprócz filtrów DPF z węglika krzemu, produkuje wielkogabarytowe katalizatory LSH oraz filtry kordierytowe DPF i GPF. Osobną gałęzią produkcji jest montaż czujników NOx, produkowanych w Polsce od 2012 roku, służących jako składniki zaawansowanych systemów sterowania układem wydechowym.

 

Proces produkcji polega na montażu elementów składowych, z których najistotniejszą częścią jest płytka cyrkonowa stanowiąca element pomiarowy i serce czujnika.

 

Wskutek wzrostu zainteresowania nowoczesnymi systemami kontroli i ograniczania emisji szkodliwych substancji pochodzących z silników spalinowych, w roku 2015, w centrali firmy w Nagoi podjęto decyzję o zwiększeniu mocy produkcyjnych nowoczesnych czujników NOx.

 

Po uzyskaniu koniecznych zatwierdzeń rozpoczęto budowę nowej fabryki i w kwietniu 2018 roku firma uzyskała zgodę na użytkowanie nowego obiektu wchodzącego w skład Wydziału Sensorów.

 

Na działających już instalacjach oraz w nowej fabryce zatrudnienie znajdzie około 400 osób pracujących na zaawansowanych technologicznie liniach montażowych i inspekcyjnych.

 

Prezesem firmy w Polsce jest Pan Yasukazu Hijikata a obecny poziom zatrudnienia w zakładach w Gliwicach i Dąbrowie Górniczej w spółce NGK Ceramics Polska przekracza 4300 osób.

 

Zdjęcie główne: KSSE

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).