NEXUS i Stellantis ogłosili strategiczne partnerstwo | MOTOFAKTOR

NEXUS i Stellantis ogłosili strategiczne partnerstwo

W Monako NEXUS i Stellantis ogłosili oficjalnie nawiązanie globalnej współpracy której celem jest stworzenie konkurencyjnej oferty, obejmującej części zamienne i usługi posprzedażowe.

  • Stellantis zamierza wzmocnić swoją pozycję w kilku regionach powierzając członkom NEXUS konsekwentnie ustalony model dystrybucji w poszczególnych krajach. Równolegle NEXUS powiększa swoją społeczność o spółki dystrybucyjne będące własnością Stellantis
  • Firmy zamierzają opracować globalne ramy mające na celu przyspieszenie i rozszerzenie globalnej sprzedaży poprzez wykorzystanie szerokiej oferty produktów i usług Stellantis oraz wiedzy specjalistycznej NEXUS na temat rynku części zamiennych na całym świecie
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora 
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

Stellantis i NEXUS ogłosili dziś nawiązanie strategicznego i innowacyjnego partnerstwa biznesowego. Partnerstwo ma na celu dalszy rozwój marek posprzedażowych Stellantis, przy jednoczesnym wykorzystaniu ugruntowanej obecności NEXUSA w globalnej dystrybucji, aby znacząco przyspieszyć rozwój niezależnego kanału obsługi posprzedażnej, zaczynając od Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu oraz Azji i Pacyfiku.

Członkowie NEXUSA uzyskać mają dostęp do oferty produktów i usług 360° Stellantis, która uzupełnia ich obecne portfolio, zapewniając bardziej rozbudowane i przystępne cenowo rozwiązania dla klientów na całym świecie, zgodnie z ustalonym modelem dystrybucji w poszczególnych krajach (dystrybucja selektywna, autoryzowani dealerzy).

Ta transformacja z producenta konwencjonalnych samochodów i lidera IAM w bardziej innowacyjne partnerstwo, w którym wygrywają obie strony, jest zgodna z DNA i długoterminowymi celami zarówno Stellantis, jak i NEXUSA. Celem Stellantis jest „Przewodzić ścieżką, w którą porusza się świat”, dostarczając czyste, bezpieczne i niedrogie rozwiązania w zakresie mobilności, a także dostarczając pełną gamę części i usług, aby stworzyć dożywotnią relację z klientami i kierowcami.

Partnerstwo to stwarza również możliwość dalszego poszukiwania wzajemnie korzystnych synergii. Mogą one obejmować globalną konsolidację zakupów, projekty cyfryzacji, wykorzystanie zasięgu dystrybucyjnego i komercyjnego know-how obu firm, a także rozwiązania w zakresie mobilności i inicjatywy dotyczące gospodarki o obiegu zamkniętym. Zwiększyć ma to trwałość ich modelu biznesowego. Partnerstwo ma znacznie poszerzać także możliwości, jakie będą mieli klienci Stellantis i NEXUSA w ramach podejścia czysto zorientowanego na klienta.

„Ta umowa jest częścią globalnej inicjatywy rozwojowej, w pełni spójnej z działalnością naszych autoryzowanych warsztatów i działalności sieci Eurorepar Car Service. Wykorzystanie społeczności i zasięgu NEXUSA oraz oferty produktów 360° Stellantis wzmocni naszą pozycję i nasz rozwój zgodnie z celami planu strategicznego Dare Forward 2030. Z przyjemnością ogłaszamy ratyfikację tego partnerstwa z NEXUSEM, na którym skorzystają obie nasze firmy” – powiedziała Sylvie Layec, starsza wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w firmie Stellantis Parts and Services.

Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International, Fot. LinkedIn
Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International, Fot. LinkedIn

„Będąc wiodącą społecznością AA na świecie i mając niezwykle postępowe podejście, kluczowe znaczenie ma nawiązanie relacji biznesowych z wiodącymi graczami na światowym rynku motoryzacyjnym. Opracowanie owocnego planu działania zarówno dla Stellantis, jak i NEXUS zapewnia wiele korzyści naszym firmom i pomoże nam zaprojektować motoryzacyjny rynek części zamiennych jutra” – powiedział Gaël Escribe, dyrektor generalny NEXUS Automotive International.

 

 

 

Źródło: NEXUS

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).