NEO Tools i Neo Garage wsparli rajd Rainforest Challenge | MOTOFAKTOR

NEO Tools i Neo Garage wsparli rajd Rainforest Challenge

NEO Garage i NEO Tools wspierali odbywający się w dniach 21-24 kwietnia w Elblągu rajd terenowy Rainforest Challenge.

Rainforest Challenge jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych na świecie imprez terenowych 4×4, w której co roku uczestniczą załogi z ponad 30 krajów świata. RFC zasłynął w Malezji, gdzie otrzymał wiele nagród, w tym za najbardziej spektakularne wydarzenie w turystyce sportowej. Co roku w sezonie monsunowym, zawodnicy przez 10 dni wystawiają swoje umiejętności na próbę.

 

Pod koniec kwietnia odbyła się pierwsza polska edycja organizowana przy współpracy z twórcami RFC Malezja. Podczas rajdu trzeba wykazać się profesjonalizmem, wytrzymałością, wykonywać precyzyjne ruchy, a także korzystać z wysokiej jakości i niezawodnych narzędzi.

Bardzo się cieszymy, że mogliśmy nie tylko jako uczestnicy, ale także jako sponsorzy wesprzeć rajd o najwyższej randze i legendzie. Umożliwiając wszystkim uczestnikom dostęp do najwyższej klasy narzędzi, chcieliśmy promować działania fair play, by każdy miał takie same szanse. Było to z pewnością ważne wydarzenie dla całego środowiska off road. Jesteśmy pełni podziwu dla organizatorów za wysyłek i ryzyko, jakie podjęli. Mam nadzieję, że za rok będziemy mogli także być częścią tego sukcesu.

Szef NEO Garage - Przemysław Szafrański

 

W wyzwaniu wzięły udział najlepsze załogi z Polski. Marka NEO Garage i NEO Tools wystartowały pod jednym sztandarem z dwoma załogami. Pierwszą reprezentował radziecki Gazik pod szyldem NEO Garage, drugą amerykański Jeep pod szyldem NEO Tools.

Samochody, motoryzacja – to nasza pasja i nie mogło nas tam zabraknąć. Wystartowaliśmy w dwie drużyny, ale oczywiście wspieraliśmy się na każdym odcinku rajdu. Podstawowy cel, czyli dotarcie załóg na metę, został osiągnięty. Przejechaliśmy te odcinki specjalne, które mogliśmy. Rozważnie zrezygnowaliśmy z tych odcinków, które by nas pochłonęły. Nie było łatwo, ale była to niezwykła przyjemność i przygoda, na świetnie przygotowanym terenie.

Szef NEO Garage - Przemysław Szafrański

 

NEO Tools od lat wspiera OFF-Road w Polsce zarówno jako sponsor (NEO Tools Trophy Bliżyn, Cobra Lajtowy Puchar 4×4 od 2019 r.), ale także aktywnie uczestniczą w wydarzeniach, takich jak: Cobra Lajtowy, Women’s Challenge 4×4, czy Baja Poland.

 

Źródło: NEO Tools

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).