NEO GUARD – nowa technologia olejów PLATINUM ULTOR | MOTOFAKTOR

NEO GUARD – nowa technologia olejów PLATINUM ULTOR

PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD to wyjątkowa linia olejów, zawierająca nowoczesne dodatki dyspergujące i detergenty przeciw szkodliwym osadom i sadzy.

 

Polski rynek olejów silnikowych dla HDDO (Heavy Duty Diesel Oils) z roku na rok dogania rynki Europy Zachodniej. Jest to podyktowane, między innymi, przez rosnącą liczbę operatorów logistycznych obsługujących floty pojazdów ciężarowych, oraz zwiększone zużycie olejów o lepkości 10W-30 czy 10W-40. Z powodu ciężkich warunków w jakich pracują silniki wysokoprężne, producenci zalecają używanie olejów o klasach lepkości np. 15W-40.

 

ORLEN OIL podąża za trendami, które mają wpływ na rozwój i produkcję środków smarnych, zwłaszcza w segmencie Heavy Duty. Dzięki temu w ofercie ORLEN OIL można znaleźć szeroką gamę wysokojakościowych olejów marki PLATINUM ULTOR, rekomendowanych do każdych warunków pracy silnika. Spółka poszerzyła swoje portfolio o wysokojakościowe produkty oparte o nową technologię. Rozwiązanie NEO GUARD zastosowane w produktach PLATINUM ULTOR, głównie klasy 15W-40 i 10W-30 m.in. PLATINUM ULTOR Optimo, ULTOR Futuro, ULTOR Plus, ULTOR CH-4, PLATINUM ULTOR CG-4, ULTOR Diesel, zostało opracowane w celu utrzymania czystości oraz zabezpieczenia silników wysokoobciążonych. Technologia ta jest wynikiem współpracy ORLEN OIL ze światowymi producentami komponentów do produkcji olejów.

 

Oleje PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD zapewniają zachowanie czystości wnętrza układu silnika, nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Dlatego ważne jest, żeby używać wysokiej jakości środków smarnych. Zdarza się, że w silniku podczas procesu spalania tworzą się szkodliwe osady i cząstki sadzy, które mogą uszkodzić jednostkę napędową, jeśli pozostawi się je bez kontroli i serwisu. Sadza, mająca tendencję do tworzenia większych cząstek w procesie zwanym aglomeracją, może być niezwykle szkodliwa dla silnika. Cząstki te zawierają inne zanieczyszczenia, takie jak opiłki metali, które powodują większe zużycie ścierne. W efekcie może to doprowadzić do uszkodzenia komponentów silnika. Powodują one także zagęszczanie się oleju, które obniża sprawność pojazdu, prowadząc do potencjalnego niedostatecznego przepływu oleju w silniku, co w konsekwencji może prowadzić do awarii.

 

Nowoczesny silnik zawiera ponad 70 ruchomych części. Wiele z nich pracuje w trudnych warunkach, takich jak wysokie temperatury i ciśnienie. Zadaniem oleju silnikowego jest zapewnienie skutecznego smarowania tych części w celu uniknięcia nadmiernego zużycia ściernego podczas kontaktu metalu z metalem. Nawet niewielkie zużycie może prowadzić do zmniejszenia wydajności silnika i utraty mocy. Na przykład, zużycie krzywki wałka rozrządu prowadzi do zmniejszenia wydajności procesu spalania, co skutkuje pogorszeniem efektywności zużycia paliwa. Kolejnym przykładem może być zużycie głównego łożyska, które może spowodować wyciek oleju i w efekcie awarię silnika.

 

Technologia NEO GUARD pozwala zatem na utrzymanie floty pojazdów ciężarowych w ruchu, dzięki:

 

  • Zachowaniu czystości silnika
  • Zwiększonej ochronie silnika przed zużyciem ściernym
  • Wydłużeniu interwału serwisu olejowego
  • Aprobatom OEM (producent oryginalnego wyposażenia)

 

PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD to specjalnie opracowana linia olejów, zawierająca najnowocześniejsze dodatki dyspergujące i detergenty, zapobiegające tworzeniu się szkodliwych osadów i powstawaniu aglomeratów sadzy.

Linia PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD przy użyciu wysokiej jakości dodatków uszlachetniających i specjalnie dobranego polimeru, o wysokiej wydajności, zapewnienia lepszą ochronę przed zużyciem ściernym. To szczególne połączenie komponentów zapewnia solidną warstwę ochronną między ruchomymi powierzchniami, nawet w ciężkich warunkach pracy. Zaawansowany poziom wydajności ochrony udowodniono podczas intensywnych serii testów.

Oleje PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD są zatwierdzone przez większość wiodących światowych producentów ciężarówek. Produkty testowane były podczas zaawansowanych prób silnikowych, których koszty szacowane są w milionach Euro, PLATINUM ULTOR z technologią NEO GUARD został również poddany testom w terenie, aby potwierdzić doskonałą wydajność i ochronę silnika. To właśnie połączenie dodatków uszlachetniających, specjalnie dobranego polimeru i oleju bazowego zastosowane w tej technologii uzyskało oficjalną aprobatę.

W celu bliższego zapoznania się z ofertą produktową warto odwiedzić stronę internetową www.orlenoil.pl, gdzie oprócz opisów i zastosowania produktów ORLEN OIL można odnaleźć informacje o licznych aprobatach, jakie posiadają produkty PLATINUM ULTOR.

 

Artykuł sponsorowany przez Platinum Orlen Oil

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).