Narzędzia ręczne – niezbędnik z nowościami Würth Polska | MOTOFAKTOR

Narzędzia ręczne – niezbędnik z nowościami Würth Polska

Würth Polska posiada w swojej ofercie grupę produktów nazwaną „Niezbędnik narzędziowy”. Znajdziemy w niej narzędzia ręczne niezbędne również w warsztacie.

 

Z pewnością każdego dobrego fachowca można poznać po narzędziach, jakim pracuje. Użycie profesjonalnych sprzętów to gwarancja rzetelnie wykonanej usługi, a także bezpieczeństwo – zarówno fachowcy, jak i klienta. Uniwersalne ręczne narzędzia to produkty, które przydają się niezależnie od branży, a zalicza się do spora grupa artykułów z oferty „Niezbędnik narzędziowy”.

 

Specjaliści potrzebują narzędzi najlepszej jakości. Powinni posiadać sprzęt, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale pozwoli w taki sposób zoptymalizować czas pracy, by był on wykorzystywany na faktyczne zadania. Nie ma bowiem nic gorszego niż problemy z narzędziami. Poza tym odpowiednie wyposażenie warunkuje to, czy praca zostanie wykonana fachowo – tłumaczy Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska.

Wkrętaki – bez nich nie obejdzie się żaden fachowiec

Wkrętaki to jedne z podstawowych i najbardziej uniwersalnych narzędzi, mają niezliczoną liczbę zastosowań. Niezwykle popularne są wkrętaki z możliwością podbijania, które powinny znaleźć się na wyposażeniu każdego warsztatu samochodowego czy ślusarskiego. Można w nie uderzać młotkiem, przez co często służą do odkręcania mocno zapieczonych czy zniszczonych śrub. Wkrętaki do pobijania używane są również do demontażu mocno skorodowanych połączeń śrubowych, a także przy drobnych pracach instalatorskich i elektrycznych, w tym do kucia w tynku czy cegle. Wybierając zestaw wkrętaków do podbijania można trafić na set ZEBRA. Narzędzia posiadają klingę o przekroju sześciokątnym z pomocniczym uchwytem do podkręcania za pomocą klucza płaskiego. Zostały wykonane z ulepszanej stali i są przystosowane do pobijania młotkiem.

 

Wkrętaki są też istotnym produktem w branży elektrycznej. Jednak praca z prądem elektrycznym wymaga zastosowania narzędzi testowanych na działanie wysokiego napięcia (powyżej 1000 VDC) o charakterystyce nieco innej niż te standardowe. Ma to na celu nie tylko osiągnięcie wysokiej wydajności lecz również gwarantuje bezpieczeństwo podczas realizowanych zadań – komentuje Jacek Wójcik, Product Manager w Würth Polska – Ważne, by wybierać produkty oznaczone symbolem VDE. To certyfikat nadawany narzędziom przez niemiecki instytut kontroli Verband der Elektrotechnik, czyli jedno z największych w Europie stowarzyszeń techniczno-naukowych. Testuje ono i certyfikuje m.in. narzędzia pod kątem: elektrycznym, mechanicznym, toksycznym, radiologicznym oraz termicznym – dodaje ekspert.

 

Oznaczenie VDE posiadają produkty oferowane przez markę Würth, w tym m.in. zestaw wkrętaków precyzyjnych VDE płaskich, zestaw wkrętaków VDE w kasecie czy wkrętaki imbusowe VDE dla elektryków.

Zestaw Wkrętaków do podbijania Würth Zebra PHSL

Klucze – niezbędne w zestawie każdego majsterkowicza

W żadnym profesjonalnym zestawie narzędzi ręcznych nie powinno zabraknąć kluczy. Są one wykorzystywane do przykręcania lub odkręcania śrub oraz nakrętek o sześciokątnych łbach. Nieocenione zwłaszcza podczas wykonywania drobnych napraw i remontów. Na szczególną uwagę zasługują klucze płasko-oczkowe. Są to klucze zakończone kluczem płaskim (z jednej strony) i kluczem oczkowym (z drugiej).

 

W zestawie kluczy płasko-oczkowych Zebra SW6-SW22 znajduje się 17 sztuk o rozmiarach od 6 mm do 22 mm, natomiast w zestawie SW8-SW22 ZEBRA – 11 elementów od 8 mm do 22 mm. Obydwa zestawy zostały wykonane ze stali chromowo-wanadowej, czyli stali narzędziowej, wyróżniającej się świetną odpornością na ścieranie, korozję i utlenianie, a także wysoką wytrzymałością na podwyższoną temperaturę. Końcówki kluczy są ułożone pod optymalnym kątem w stosunku do rękojeści. Dzięki zastosowaniu 12-kątnej części oczkowej i obrotowi części otwartej o 15 stopni uzyskano minimalny kąt obrotu 30° przy użyciu dowolnej strony klucza.

Zestaw kluczy płasko-oczkowych, krótkich Würth Zebra SW6-SW22

Innym istotnym rodzajem kluczy są klucze nasadowe. Umożliwiają one skręcanie oraz odkręcanie nakrętek, śrub czy śrubokrętów. Istnieją dwa główne rodzaje zestawów kluczy nasadowych: metryczne i calowe. W ofercie marki Würth znajduje się zestaw kluczy nasadowych 1/4 + 1/2 cala ZEBRA składający się z 56 elementów (zdjęcie główne). Ten rozbudowany zestaw do bardzo szerokiego zakresu zastosowań posiada pokrętła z grzechotką z tarczą do zmiany kierunku pracy.

 

Natomiast sprawne dokręcenie zagwarantują klucze z grzechotką. Pozwalają one na szybkie i solidne dokręcanie i odkręcanie śrub i nakrętek w ograniczonych przestrzeniach. Modele marki Würth – z napędem 1/2 i 1/4 cala ZEBRA – wykonane są ze stali chromowo-wanadowej, która zapewnia wysoką wytrzymałość. Produkty mają możliwość regulacji obrotów w prawo i lewo, a trzpień stożkowy ułatwia pozycjonowanie i wyrównanie otworów przy skręcaniu.

Pokrętło Würth Zebra z grzechotką 1/4 cala z 360° pokrętłem

Profesjonalna obsługa narzędzi dzięki lampie czołowej

Lampy czołowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie niezbędny jest stały dostęp do światła latarki przy jednoczesnym zwolnieniu rąk. Są niezawodnym akcesorium w warsztatach samochodowych, a także hydraulice i elektryce.

 

Model LED Ergopower Sensor marki Würth Polska to solidne urządzenie, posiadające regulowany tylny uchwyt, które emituje światło oświetlające 60-stopniową powierzchnię. Silna wiązka światła umożliwia profesjonalną obsługę narzędzi i maszyn bez użycia rąk dzięki przełącznikowi czujnika i akumulatorowi o dużej pojemności.

Lampa czołowa Würth LED Ergopower Sensor

Źródło: Würth Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).