Narva przechodzi z halogenów na retrofity LED | MOTOFAKTOR

Narva przechodzi z halogenów na retrofity LED

Narva zaktualizowała swoją ofertę retrofitów LED, które stanowią dobre zamienniki dla dotychczas stosowanych halogenów.

Narva zaprezentowała swoje retrofity LED już w 2016 roku. Od tego czasu są systematycznie modyfikowane. Najnowsza linia Range Performance LED wyróżnia się kompaktową budową, która zapewnia lepsze jej dopasowanie do konstrukcji reflektora. Dodatkowo w korpusie zintegrowano dwa niezależne systemy rozpraszania ciepła. Pasywny poprzez odlany z aluminium radiator i aktywny z wbudowanym w podstawę wiatraczek.

 

Dzięki zastosowaniu w retrofitach diod 1860 LED – w miejsce tradycyjnego żarnika w szklanej bańce wypełnionej gazem – osiągnięto białe, zbliżone do dziennego światło o temperaturze barwowej 6500 K. Gwarantuje to optymalny kontrast i lepsze postrzeganie szczegółów na drodze.

 

Jakość diod 1860 LED w połączeniu z doświadczeniem inżynierów Narvy zapewniać ma również zachowanie ostrej linii odcięcia i ochronę przed oślepieniem kierowców nadjeżdżających z przeciwka. Dodatkowo wiązka światła jest o 50% dłuższa od wymaganego prawem minimum dla żarówek halogenowych.

 

Retrofity Narva Range Performance LED dostępne są jako H1, H3, H4, H7, H8/H11/H16 (Fog) oraz HB3/4 i HIR2. Wszystkie są kompatybilne z instalacją samochodową o napięciu 12V i 24V.

W katalogu producenta znajdują się także retrofity LED przeznaczone do świateł pomocniczych (np. kierunkowskazów), jak i wnętrza pojazdu. Są to P21W (Red), P21W (White) i P21W/5W (Red) oraz W21W (Red), W21W (White) i P21/5W (Red), a także T10 W5W typu Festoon o długościach 30, 38 i 43 mm.

 

Odpowiedzialność za to, by użytkowanie źródeł światła LED typu retrofit było zgodne z odpowiednimi przepisami, spoczywa na użytkowniku.

 

Źródło: Narva

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).