Naczepa bez klocków hamulcowych | MOTOFAKTOR

Naczepa bez klocków hamulcowych

person Adrian Januszkiewicz 29/12/2020

W jednym z kół naczepy białoruskiego przewoźnika brakowało klocka hamulcowego. Inspektor wielkopolskiej ITD zakazał dalszej jazdy niesprawnego pojazdu.

W poniedziałek (21 grudnia) na punkcie kontroli drogowej w Żdżarach na autostradzie A2 konińscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali należący do przewoźnika z Białorusi pojazd członowy, którym wykonywano międzynarodowy transport drogowy rzeczy do Polski.

 

Podczas wjazdu zestawu na parking, inspektora zaniepokoiły dźwięki dochodzące z kół naczepy. Urządzenie diagnostyczne, które podłączono do komputera ciężarówki wskazało usterkę układu hamulcowego. Okazało się, że w jarzmie tarczy jednego z kół naczepy brakuje klocka hamulcowego a tarcza hamulcowa jest całkowicie skorodowana. Inspektor wydał zakaz dalszej jazdy, zatrzymując również dowód rejestracyjny naczepy.

 

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne.

Źródło: GITD

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).