Myjka do części maszyn i czyściwo – pomocny duet | MOTOFAKTOR

Myjka do części maszyn i czyściwo – pomocny duet

person Redakcja 30/06/2023

Usługę firmy MEWA w zakresie czyszczenia części po czyściwach uzupełniają teraz myjki wysokociśnieniowe.

 

Nawet najdrobniejsze cząsteczki brudu czy też odrobina smaru mogą niekiedy sparaliżować cały proces produkcji na wiele godzin. Jeśli bowiem dana część maszyny nie może funkcjonować bez wywoływania przy tym tarcia, to jej działanie musi zostać wstrzymane, a to może spowodować przestoje na wielu etapach produkcji. Na skutek tego traci się cenny czas pracy, bowiem pracownicy muszą czekać na możliwość wznowienia produkcji. Opóźnia się także realizacja zamówień, co potem trzeba nadrabiać w ramach dodatkowych godzin. Oznacza to również rosnące koszty, wiele problemów i w ogóle nieefektywny czas dla firmy lub warsztatu.

 

Pracownik warsztatowy z czyściwem bawełnianym przy myjce wysokociśnieniowej MEWA
Czyściwo bawełniane i myjkę wysokociśnieniową można używać jednocześnie w celu usunięcia silnie zabrudzonych części silnika, Fot. Robertino Nikolic

Jako wsparcie działań w zakresie konserwacji zapobiegawczej i czyszczenia maszyn firma MEWA oferuje firmom i warsztatom kompletne rozwiązanie w postaci myjek do czyszczenia części oraz czyściw wielokrotnego użytku. Większość zanieczyszczeń można usunąć przy pomocy czyściw bawełnianych, ale niekiedy na częściach maszyn pozostają jednak resztki smaru czy też oleju, których nie można tak po prostu zetrzeć, używając tylko czyściwa. W tym celu można wykorzystać różne wersje myjek, które oferowane są przez firmę MEWA – również w ramach kompleksowej usługi – jako uzupełnienie procesu czyszczenia przy pomocy czyściw bawełnianych. Takie połączenie sposobów czyszczenia zapewnia sprawną realizację zadań w zakładzie.

 

W przypadku tekstylnych czyściw firmy MEWA chodzi o zrównoważone rozwiązanie, które oferowane jest jako kompletna usługa, która w znacznym stopniu odciąża osoby kierujące zakładem czy też procesem produkcji. Myjki zaopatrzone w wannę do czyszczenia części działają w oparciu o proces biodegradacji – pozostałości oleju lub smaru usuwane są przez mikroorganizmy. Osoby korzystające z myjki firmy MEWA nie są narażone na działanie substancji szkodliwych dla zdrowia, nie ma też ryzyka powstania pożaru. Brak jest nieprzyjemnego, silnego zapachu, a środowisko naturalne nie jest zanieczyszczane rozpuszczalnikami.

 

Pracownik warsztatowy przy myjce wysokociśnieniowej MEWA z zamkniętą komorą
W zamkniętej komorze myjki wysokociśnieniowej wykorzystywany jest strumień płynu czyszczącego pod ciśnieniem dochodzącym nawet do 80 barów, Fot. Robertino Nikolic

Oferta firmy MEWA w zakresie myjek do części została niedawno uzupełniona o urządzenia wysokociśnieniowe o wysokiej wydajności. Strumień biologicznego płynu czyszczącego kierowany jest pod wysokim ciśnieniem (do 80 barów) na czyszczoną część. Dzięki zastosowaniu dyszy wysokociśnieniowej dokładnie i skutecznie można czyścić nawet silnie zabrudzone części o skomplikowanych kształtach. Duża powierzchnia robocza wanny umożliwia natomiast usuwanie zanieczyszczeń także z dużych części, a zastosowanie mikroorganizmów w płynie czyszczącym o neutralnym pH zapewnia długą żywotność urządzenia i tym samym stanowi zrównoważone rozwiązanie przyjazne dla środowiska.

 

Myjki zaopatrzone w pędzle czyszczące już od dłuższego czasu stanowią część oferty usług firmy MEWA. Gama modeli urządzeń obejmuje małe myjki mobilne, które można łatwo przemieszczać na terenie zakładu lub warsztatu, a także myjki o powierzchni roboczej umożliwiające czyszczenie dużych części maszyn.

 

Pracownik warsztatowy z pędzlem przy myjce wysokociśnieniowej MEWA
Myjka zaopatrzona w pędzel do czyszczenia oferowana jest przez firmę MEWA w ramach kompleksowego pakietu usług, Fot. Robertino Nikolic

Klienci firmy MEWA mogą korzystać z myjek przeznaczonych dla części maszyn w ramach kompleksowego pakietu usług. Myjki dostarczane są przez pracowników firmy MEWA od razu gotowe do użytku. Pracownicy danego zakładu lub warsztatu na miejscu szkoleni są w zakresie obsługi tych urządzeń. Po uruchomieniu myjki w uzgodnionych odstępach czasu są regularnie sprawdzane i serwisowane przez firmę MEWA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: MEWA

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).