Muzeum ALFA Romeo znów otwarte dla publiczności | MOTOFAKTOR

Muzeum ALFA Romeo znów otwarte dla publiczności

24 czerwca z okazji jubileuszu 110-lecia marki ALFA Romeo zaoferuje odwiedzającym możliwość zwiedzania pomieszczeń magazynowych swojego Muzeum.

Muzeum Alfy Romeo wkrótce otworzy swoje podwoje dla publiczności. Data ponownego otwarcia jest nieprzypadkowa: 24 czerwca, dzień, w którym marka będzie obchodzić 110. rocznicę swojego powstania. Obchody jubileuszu odbędą się w Arese i będą kontynuowane także w kolejnych dniach.

 

Z okazji tej ważnej uroczystości Muzeum będzie otwarte codziennie od 10:00 do 18:00 aż do niedzieli 28 czerwca. Później, godziny otwarcia zostaną tymczasowo zmienione, a goście będą mogli zwiedzać placówkę w soboty i niedziele.

 

Muzeum Alfy Romeo przygotowało wyjątkową niespodziankę dla klubów fanów marki i entuzjastów. Po raz pierwszy odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć stałą kolekcję, a także niektóre pomieszczenia wcześniej zamknięte dla publiczności i nieprzewidziane na trasie zwiedzania Muzeum: dwa piętra dawnego Centrum Zarządzania w Arese, gdzie przechowywana jest kolekcja, zwana „kulisami Muzeum”, która obejmuje:

 

  • dodatkowe 150 samochodów,
  • dziesiątki silników samochodowych, lotniczych i morskich,
  • setki modeli, trofea, dzieła sztuki, akcesoria,
  • wyścigową motorówkę i wiele innych eksponatów.

 

Wszystkie te przedmioty, które zwykle nie są wystawiane, stanowią niezwykle cenne zbiory Muzeum wykorzystywane podczas organizowania czasowych wystaw tematycznych i udostępniane przez Alfę Romeo na wydarzenia i wystawy zewnętrzne. Kolekcję można zwiedzać tylko po wcześniejszej rezerwacji, w grupach maksymalnie 10-osobowych, z przewodnikiem.

 

Źródło: FCA Polska

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).