Motointegrator.com z największą bazą warsztatów w Polsce | MOTOFAKTOR

Motointegrator.com z największą bazą warsztatów w Polsce

person Adrian Januszkiewicz 3/03/2022

W bazie Motointegrator.com znajduje się już ponad 13 tysięcy sprawdzonych serwisów samochodowych z całego kraju.

Motointegrator.com to rozbudowana platforma internetowa, która pozwala kierowcom w łatwy i wygodny sposób nie tylko znaleźć sprawdzony warsztat w dogodnej lokalizacji, lecz także skontaktować się z nim bezpośrednio przez stronę, a nawet umówić wizytę całkowicie online. Wyszukiwarka oprócz szczegółowych informacji, takich jak dane kontaktowe, specjalizacja i cennik poszczególnych usług, zawiera również opinie klientów na temat danego mechanika. Obecnie w serwisie zarejestrowanych jest już ponad 13 000 warsztatów samochodowych z całego kraju, a ich liczba stale rośnie.

 

Naturalne dziś jest, że konsumenci korzystają z dobrodziejstw Internetu, by szukać informacji, porównywać ceny i dzielić się swoimi doświadczeniami. Dotyczy to także usług związanych z naprawą aut. Motointegrator.com to miejsce w Internecie, w którym można zapoznać się z opiniami kierowców i na ich podstawie wybrać mechanika – bez obawy, że oddamy swój samochód w ręce przypadkowej osoby. Zawsze zachęcamy naszych użytkowników do wystawiania warsztatom komentarzy, bo to one ułatwiają innym podejmowanie decyzji. W ten sposób udało nam się zbudować bogatą i przede wszystkim unikalną bazę wiedzy online, zawierającą nie tylko podstawowe dane na temat serwisów samochodowych, lecz także polecenia i opinie klientów – mówi Wojciech Twaróg, Członek Zarządu Inter Cars S.A., odpowiedzialny za rozwój Motointegrator.com.

 

Posiadacze aut, którzy do mnie trafiają po raz pierwszy mówią, że zdecydowali się na wybór warsztatu po przeczytaniu w Internecie pozytywnych opinii. Naturalna w tym kontekście wydawała mi się decyzja o zarejestrowaniu warsztatu w wyszukiwarce Motointegrator.com. Doradcy pomogli mi w przygotowaniu opisu mojego serwisu, a pierwsze recenzje zaczęły pojawiać się już po kilku dniach i od tej pory przyciągają do mnie coraz to nowych klientów. Kiedyś mówiło się, że jeśli nie ma czegoś w Google to nie istnieje. Dziś, by przyciągnąć potencjalnych klientów, potrzeba dużo więcej niż obecność w wyszukiwarce. Rozwiązania takie jak Motointegrator.com, ułatwiające kontakt z klientem online, to przyszłość całej branży – mówi Dariusz Kościuczuk z warsztatu BM Motors Service.

 

Na stronie Motointegrator.com kierowcy mogą znaleźć rzetelne i aktualne informacje. Platforma przykłada dużą wagę do jakości materiałów – opisów oraz zdjęć – zamieszczanych w serwisie i systematycznie kontaktuje się z warsztatami w celu ich aktualizacji. Ponadto, oprócz wyszukiwarki, Motointegrator.com oferuje również wiele innych funkcjonalności, jak książka serwisowa online czy kalendarz przypominający o terminach takich wizyt, jak np. coroczny przegląd.

Coraz większa automatyzacja – warsztaty bardziej zdigitalizowane

Ponad 70 procent osób odwiedzających naszą platformę, robi to z poziomu smartfona. Jesteśmy coraz bardziej mobilni i przywiązani do świata wirtualnego – niemal nikt nie stoi już w kolejce do banku, by w ten sposób zrealizować przelew. Branża motoryzacyjna i warsztaty zmierzają w tym samym kierunku. Właśnie dlatego w najbliższych planach mamy większą automatyzację jednej z podstawowych funkcjonalności platformy Motointegrator.com Docelowo chcemy, by klient na podstawie dostępnego na stronie harmonogramu, był w stanie samodzielnie zapisać się do wybranego serwisu na konkretną datę i godzinę, otrzymując przy tym takie informacje, jak cena usługi czy czas jej trwania. Zamierzamy stworzyć narzędzie, które pomoże dostosować dotychczasowy sposób komunikacji na linii klient-warsztat do nowej, cyfrowej rzeczywistości – dodaje Wojciech Twaróg.

 

Rezerwowanie wizyt online staje się czymś powszechnym. Za pośrednictwem Internetu można już umówić się do lekarza, kosmetyczki, banku czy urzędu. Z roku na rok ten trend będzie postępować, nie tylko dzięki coraz większemu udziałowi nowych technologii w naszym życiu, lecz także dzięki wkraczaniu w dorosłość nowych, bardziej cyfrowych pokoleń. Potencjał rozwoju systemów rezerwacji online wizyt w warsztatach jest w tym kontekście ogromny.

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego za 2020 rok w Polsce zarejestrowanych jest ponad 25 milionów aut osobowych, a uprawnienia do kierowania pojazdami osobowymi posiada według danych Ministerstwa Cyfryzacji posiada prawie 22 mln Polaków.

 

Źródło: Motointegrator.com

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).