Motocyklowe szaleństwa na AP Moto 2018 | MOTOFAKTOR

Motocyklowe szaleństwa na AP Moto 2018

Udział w wydarzeniu był wygraną w promocji dla wszystkich klientów Auto Partner – „Wyjedź z nami na całodzienną zabawę na torze Steel Ring”.

Wyjazd na tor Steel Ring miał na celu doskonalenie techniki jazdy. W kontrolowanych, bezpiecznych warunkach, uczestnicy mogli poznać granice swoje oraz własnego motocykla. Jest to o tyle dobre, że w warunkach torowych można wykonywać trudniejsze ćwiczenia, robić manewry, których na drodze się nie wykonuje. Na zabezpieczonym torze, nawet jeśli coś się nie uda, ryzyko jest absolutnie minimalne.

 

Klienci od samego rana walczyli na torze oraz placu manewrowym podzieleni na małe grupy. Niska temperatura i zimny asfalt z samego rana nie zachęcały do szybkiej jazdy, więc każdy z prowadzących grupę wykonywał ćwiczenia rozgrzewkowe. Później dzień się wypogodził, tworząc idealne warunki do jazdy na motocyklu. Była jazda na stojąco, trzymając kierownicę jedną ręką, z bardzo małą prędkością meandrując po nitce toru przy znacznikach na asfalcie, ogólnie – dogrzewając opony. Plac manewrowy był bardzo wymagający i mimo iż wszyscy uczestnicy są czynnymi motocyklistami, to nie każdy poradził sobie z wyznaczonymi zadaniami perfekcyjnie. Instruktor przygotował m.in. ósemkę, slalom, równoważnię, przeciwskręt i kilka innych, specjalnie przygotowanych przeszkód.

 

Jazda na torze szlifowała technikę jazdy w zakręcie, dohamowania i wybierania odpowiedniej linii jazdy, natomiast plac manewrowy zmuszał do jazdy z minimalną prędkością i walki z ciężarem motocykla. Uczestnicy mieli również okazję skorzystać ze szkolenia firmy Motul Polska ukończonego certyfikatem. O pytania dotyczące ogumienia można było zapytać przedstawiciela firmy Latex.

 

Każdy z uczestników bardzo szybko zweryfikował swoje umiejętności i poznał własne ograniczenia.

Źródło: Auto Partner S.A.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).