Moto prezenty na Dzień Ojca – OSRAM podpowiada | MOTOFAKTOR

Moto prezenty na Dzień Ojca - OSRAM podpowiada

Przed nami wybór upominków na Dzień Ojca. Miłośników motoryzacji ucieszą praktyczne gadżety, które ułatwią im konserwację czterech kółek. Takie ma m.in. OSRAM.
7/06/2023

Bezpieczeństwo podczas awarii

Lampa sygnalizacyjna LED OSRAM LEDguardian Road Flare Signal TA20
Lampa sygnalizacyjna LED OSRAM LEDguardian Road Flare Signal TA20, Fot. LIBERDA Media

LEDguardian Road Flare Signal TA20 to przenośna, sygnalizacyjna lampa LED, która może pełnić rolę dodatkowego światła ostrzegawczego. Dzięki osiemnastu trwałym diodom o strumieniu świetlnym do 140 lm i bursztynowej barwie światła o temperaturze do 2000 K, kierowca może zarówno w dzień, jak i w nocy zasygnalizować i dodatkowo zwrócić uwagę na niebezpieczną sytuację na drodze.

 

Magnetyczna podstawa lampy pozwala zamocować ją np. na dachu pojazdu, skąd sygnał będzie dobrze widoczny dla innych uczestników ruchu. Pomarańczowe światło ostrzegawcze 360° jest widoczne nawet z dużej odległości. Zgodnie z klasami ochrony IP 54 i IK 07 urządzenie jest odporne na wnikanie wody, kurzu i uderzenia oraz wytrzymuje siłę wiatru nawet do 210 N/m. Lampa LEDguardian Road Flare Signal TA20 została oficjalnie zatwierdzona przez niemieckie TÜV oraz KBA i może być wykorzystywana razem z trójkątem ostrzegawczym w przypadku awarii pojazdu na niemieckich drogach.

Akumulator pod kontrolą

Rozładowany akumulator to zmora kierowców. Przytrafia się zwykle w najmniej spodziewanym momencie. By szybko uruchomić wówczas samochód przyda się booster. To przenośne urządzenie może nie tylko pomóc przy rozruchu pojazdu, ale może także doładować telefon czy tablet. Produkty serii OSRAM BatteryStart są w stanie uruchomić silniki o pojemności nawet do 8 l (w przypadku silników benzynowych) oraz 4 l w przypadku Diesli. Część modeli, np. BatteryStart 300 ma także wbudowaną latarkę, co znacznie ułatwia podłączanie urządzenia w ciemnych miejscach czy po zmroku.

 

Inteligentny prostownik pozwoli z kolei na uzyskanie pełnej gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie, a dodatkowa funkcja „tryb podtrzymania”, utrzyma naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas.

Booster OSRAM BatteryStart 360, Fot. OSRAM

Coś dla opon

Bezprzewodowy kompresor to urządzenie, z którego ucieszy się każdy kierowca. Można go umieścić na stałe w bagażniku auta i mieć możliwość kontroli ciśnienia kół w każdym momencie. Firma OSRAM opracowała do tej pory aż osiem modeli kompresorów TYREinflate. Najnowszy model TYREinflate 4000 napompuje 13-calową oponę w niecałe 4 minuty, a 15-calową w 6 minut. Wbudowany akumulator litowo-jonowy pozwala na użycie go w każdym miejscu, a podświetlany i czytelny wyświetlacz dodatkowo ułatwi pracę również po zmroku. Oprócz wygodnej funkcji bezprzewodowego użytkowania, urządzenie wyposażono w metrowy kabel do ładowania typu USB-C, a także przewód zasilający z wtyczką do gniazda zapalniczki. Dodatkowym atutem tego urządzenia jest także lampka LED oraz zawór upustowy, przy pomocy którego można łatwo zmniejszyć ciśnienie.

Kompresor OSRAM TYREinflate 4000, Fot. OSRAM

Dla majsterkowiczów i nie tylko

Czołowe lampy LED przydadzą się w wielu sytuacjach – w garażu, na kempingu, a nawet w trakcie spacerów z psem. OSRAM LEDinspect Flexible Head Torch to zakładana na głowę, elastyczna lampa z paskiem diod, które mogą świecić w trzech trybach – z pełną mocą 115 lm, ograniczoną do 50 lm lub w trybie migania. Wbudowane akumulatory pozwalają na pracę nawet do 5,5 godziny, a ładowanie trwa 1,5 godziny. Dzięki klasie ochrony IP 42 lampa jest odporna na warunki atmosferyczne. Funkcja czerwonego światła z tyłu oprawy dodatkowo poprawi naszą widoczność po zmroku, a tym samym i bezpieczeństwo. Z kolei LEDinspect Wearable Necklight składa się z dwóch lampek połączonych elastycznym paskiem. Strumień świetlny ma wartość 130 lub 265 lm, a każdą z lampek można przestawiać w zakresie 90 stopni. Pasek pozwala założyć lampę na szyję lub głowę lub wykorzystać magnes. Po naładowaniu urządzenie może świecić przez 3 lub 4,5 godziny, zależnie od wybranego trybu, a samo ładowanie trwa 1,5 godziny.

Lampa robocza OSRAM LEDinspect Flexible Head Torch, Fot. OSRAM

Prezentem mogą być także żarówki lub retrofity

Zmotoryzowany tatuś z pewnością ucieszy się także z kompletu żarówek, np. takich o podwyższonych parametrach, jak np. OSRAM Night Breaker 200 czy Cool Blue Intense. Można także pomyśleć o retrofitach, czyli zamiennikach tradycyjnych żarówek wykonanych w technologii LED. Te do reflektorów wciąż czekają na zmiany w przepisach, więc nie można ich stosować w pojazdach poruszających się po drogach publicznych, ale nie ma przeszkód, by nie wymienić żarówek podświetlenia kabiny, schowka czy bagażnika. A jakie retrofity będą pasować do samochodu obdarowanego? To można łatwo sprawdzić TUTAJ.

Żarówki samochodowe OSRAM Night Breaker 200, Fot. OSRAM

Źródło: OSRAM

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).