MOOG podkreśla kluczowe cechy w częściach układu kierowniczego i zawieszenia | MOTOFAKTOR

MOOG podkreśla kluczowe cechy w częściach układu kierowniczego i zawieszenia

person Redakcja 23/03/2022

Wybór najlepszych części wymaga zaangażowania dostawcy w innowacyjność, doskonałość produkcji i zapewnienie jakości, na co stawia marka MOOG.

Istnieje wiele powodów, dla których dzisiejsze samochody osobowe oferują znacznie lepsze osiągi i jakość prowadzenia w porównaniu ze starszymi modelami. Wśród tych powodów jest zastosowanie wysoce zaawansowanych elementów układu kierowniczego i zawieszenia, zaprojektowanych tak, aby radykalnie poprawić wyczucie układu kierowniczego i jego responsywność. A kiedy nadejdzie czas wymiany którejkolwiek z tych części, wybór między jedną a drugą marką może mieć ogromny wpływ na osiągi pojazdu, niezawodność, bezpieczeństwo i zadowolenie właściciela.

 

MOOG, światowa marka części do układów kierowniczych i zawieszenia, stale rozwija swoją ofertę, aby sprostać wymaganiom warsztatów samochodowych i ich klientów.

 

Dla niewprawnego oka część układu kierowniczego lub zawieszenia jednej marki może wyglądać bardzo podobnie do części konkurencyjnego dostawcy. Ale kiedy produkt ten będzie w pudełku MOOG, właściciel warsztatu i mechanik mogą być pewni, że pomoże im to w wykonaniu doskonałej naprawy – powiedział Davor Horvat, business line leader, układ kierowniczy i zawieszenia, region EMEA – Najważniejszą korzyścią z wyboru MOOG jest to, że masz spokój ducha, który zapewnia instalowanie wydajnych i trwałych części w pojazdach Twoich klientów.

 

Wiele komponentów MOOG przeznaczonych na rynek europejski jest montowanych i zatwierdzanych wyłącznie w najnowocześniejszym zakładzie produkcyjnym marki w Barcelonie w Hiszpanii. Dedykowany, wewnętrzny montaż i kontrola jakości mają zapewniać, że każda część da wyjątkową wydajność nawet w najbardziej wymagających środowiskach operacyjnych.

 

Równie ważny jest projekt produktu. Najnowszą z wielu innowacji MOOG jest opatentowana technologia Hybrid Core, która znacznie zwiększyła trwałość wahaczy poprzecznych, przegubów kulowych, końcówek drążków kierowniczych i drążków osiowych MOOG, dzięki zastosowaniu panewki z rdzeniem z włókna węglowego. Proces indukcyjnego hartowania trzpieni sprawił, że są one pięciokrotnie trwalsze i nawet dwukrotnie mocniejsze.

 

Nowa konstrukcja zapewniać ma również większą odporność na odkształcenia pod wpływem obciążenia, które mogą wystąpić w trakcie eksploatacji elementów i które potocznie nazywamy „luzem”. Dzięki temu możemy zapewnić precyzyjne wyczucie układu kierowniczego i kontrolowany ruch układu zawieszenia przez cały okres użytkowania elementu.

 

Technologia Hybrid Core stanowi kolejny ważny kamień milowy w historii MOOG i nowy punkt odniesienia w zakresie wydajności i trwałości produktów w branży motoryzacyjnej — powiedział Horvat – MOOG zdobył zaufanie klientów na całym świecie poprzez nieustanną koncentrację na innowacjach, jakości i wydajności. Budujemy na tym dziedzictwie każdą część, która znajduje się w pudełku MOOG.

 

Źródło: DRiV

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).