Monroe i ProfiAuto Wirtualny Warsztat pomagają młodym mechanikom | MOTOFAKTOR

Monroe i ProfiAuto Wirtualny Warsztat pomagają młodym mechanikom

person Redakcja 3/06/2022

27 maja w fabryce firmy Tenneco w Gliwicach odbyła się prezentacja zaawansowanej platformy VR ProfiAuto Wirtualny Warsztat.

ProfiAuto Wirtualny Warsztat to oprogramowanie komputerowe na bazie technologii VR, które pozwala przyszłym mechanikom na naukę i sprawdzenie swoich umiejętności w modelowym, wirtualnym warsztacie samochodowym. Podczas prezentacji dostępne były procedury wymiany tarcz i klocków hamulcowych, akumulatora czy amortyzatorów. Platforma umożliwia realizację wielu scenariuszy – od najłatwiejszych prowadzących krok po kroku, przez wymianę danego komponentu, aż po wersję dla doświadczonych użytkowników.

VR w Gliwicach

Prezentacja programu odbyła się w fabryce firmy Tenneco w Gliwicach. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, firmy Moto-Profil, właściciela sieci warsztatów ProfiAuto oraz firmy VRTechnology. W rolę testerów wcielili się zaproszeni uczniowie szkół mechanicznych oraz pracownicy zakładu. Wszyscy mieli okazję zapoznać się z możliwościami platformy przeprowadzając wirtualną wymianę amortyzatora Monroe. Marka jest obecna w programie ProfiAuto Wirtualny Warsztat niemal od momentu jego uruchomienia.

Sprawdzony w praktyce

Program ProfiAuto Wirtualny Warsztat doskonale sprawdził się w czasie pandemii, ułatwiając nauczycielom prowadzenie wirtualnych lekcji. Platforma pozwala bowiem nie tylko na wielokrotne powtarzanie danego ćwiczenia, ale także generuje raporty, co umożliwia ocenę postępów jej użytkowników.

Prawdziwe zwiedzanie

Po prezentacji możliwości ProfiAuto Wirtualnego Warsztatu goście mieli możliwość zwiedzania fabryki w Gliwicach, gdzie produkowane są amortyzatory Monroe oraz centrum badawczo – rozwojowego, które zajmuje się projektowaniem amortyzatorów na rynek wtórny. W Gliwicach są zlokalizowane dwie fabryki zajmujące się produkcją amortyzatorów (w tym jedna produkująca części zamienne – Aftermartket (G+), druga produkująca oryginalne wyposażenie – OE (G). Możliwości produkcyjne kompletnych amortyzatorów gotowych do montażu (tylko w zakładzie G+) to ponad 5,8 milionów sztuk rocznie.

Eksperci o ProfiAuto Wirtualny Warsztat:

Tenneco ma ogromne doświadczenie w kształceniu kadr. ProfiAuto Wirtualny Warsztat jest dla nas dodatkowym, nowoczesnym narzędziem służącym do przekazywania profesjonalnej wiedzy z zakresu wymiany amortyzatorów marki Monroe. Forma wirtualnego warsztatu jest dla młodych ludzi bardzo atrakcyjna, a to motywuje i zachęca do nauki. Agnieszka Zagórska Regional Marketing Manager CNE w firmie Tenneco
Aplikacja idealnie wkomponowała się w czasy, w jakich przyszło nam żyć. Narzędzie było wykorzystywane do kształcenia zdalnego i organizacji sprawdzianów. To przestawienie się na świat wirtualny idealnie wpisuje się w koncepcję Wirtualnego Warsztatu. Piotr Wygaś Manager Key Account w Tenneco
Firma Tenneco ma wieloletnie doświadczenie w kształceniu uczniów. Od wielu lat współpracujemy ze szkołami. Nasi eksperci odwiedzają technika i szkoły zawodowe kształcące przyszłych mechaników samochodowych. Prowadzą szkolenia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. To inwestycja w młodych ludzi. Niezwykle cenna jest inicjatywa samych szkół, które zapraszają naszych ekspertów. Nauczyciel nie jest w stanie przekazać tak specjalistycznej i szczegółowej wiedzy dotyczącej zawieszenia czy wymiany amortyzatorów jaką posiadają nasi pracownicy. Prowadzimy szkolenia praktyczne w ramach projektu Garage Gurus, a teraz dodatkowo mamy do dyspozycji ProfiAuto Wirtualny Warsztat. Jarosław Danel Sales Director CNE w Tenneco

 

Źródło: Tenneco

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).