Moduły filtracji UFI Filters do nowej generacji Fiata Ducato | MOTOFAKTOR

Moduły filtracji UFI Filters do nowej generacji Fiata Ducato

person Adrian Januszkiewicz 26/04/2022

Pierwszy silnik opracowany w całości przez Stellantis do nowego Fiata Ducato, będzie wyposażony w moduły filtracji oleju i oleju napędowego UFI Filters.

Czterdzieści lat po wprowadzeniu na rynek, jeden z najlepiej sprzedających się w Europie samochodów dostawczych, zostanie zmodernizowany dzięki silnikom wysokoprężnym trzeciej generacji Multijet 3 o pojemności 2,2, opartych na nowej architekturze H3 power i spełniających normę emisji Euro 6d-Final. To całkowicie nowe rozwiązanie, które ma gwarantować redukcję zużycia paliwa i emisji spalin, zoptymalizowaną wagę, zmniejszony poziom hałasu i długą żywotność, a także niezawodność, do której przyczyniać mają się m.in. moduły filtracji oleju i oleju napędowego oraz systemy zarządzania termicznego UFI Filters.

 

Moduł filtracji oleju UFI Filters do Fiata Ducato

Moduł filtracji oleju UFI Filters, wykonany z aluminiowego odlewu i wyposażony w wymiennik ciepła, zawiera wkład filtracyjny stworzony w technologii FormulaUFI.Micron. Medium filtracyjne jest wykonane z włókien szklanych i cechuje się zdolnością filtracji nawet najmniejszych cząstek – Beta2 @ 12 mikronów. Filtr oleju UFI Filters ma zapewniać najwyższą wydajność i zmniejszać obecność cząstek stałych, gromadzących się w oleju w wyniku ścierania się elementów silnika. Moduł UFI Filters jest wyposażony w zawór obejściowy, umożliwiający smarowanie silnika podczas rozruchu w niskich temperaturach, i antyspustowy zawór zwrotny, zapobiegający spływaniu oleju do miski olejowej i zapewniający regularną pracę przy kolejnym rozruchu. Dodatkowo kurek spustowy ułatwia czynności serwisowe.

 

Moduł filtracji oleju napędowego UFI Filters do Fiata Ducato

Moduł filtracji oleju napędowego UFI Filters, montowany zarówno w nowym silniku wysokoprężnym Multijet 3 o pojemności 2,2 l, jak również w poprzednich wersjach Fiata Ducato, z silnikami DW10 i DW12 o pojemnościach 2,0 l i 2,2 l, posiada wkład filtracyjny produkowany w technologii FormulaUFI.EXTREME albo DFM (Deep Filtration Media). Ten materiał został dostosowany do wymagań silnika i ma gwarantować wydajność filtracji na poziomie 96% oraz separację wody na poziomie ponad 93%, która przebiega zgodnie z innowacyjną koncepcją koalescencji, kiedy cząsteczki wody zawartej w paliwie gromadzą się w większe krople i opadają na dno filtra. Moduł jest w całości wykonany ze wzmocnionego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jest odporny na wysokie ciśnienie paliwa, a także został wyposażony w czujnik elektryczny z grzałką, ułatwiającą rozruch w miesiącach zimowych, i kurek spustowy, służący do odprowadzania pozostałości wody oddzielonej od oleju napędowego. Produkt jest dostępny w katalogu Aftermarket z kodami UFI 26.H2O.03 i SOFIMA S 3H2O NE.

 

Źródło: UFI Filters

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).