Moduł olejowy UFI Filters do silników BMW | MOTOFAKTOR

Moduł olejowy UFI Filters do silników BMW

person Adrian Januszkiewicz 24/07/2020

BMW wybrało kompletny moduł do filtracji oleju UFI przeznaczony do 3-litrowego, 6-cylindrowego silnika wysokoprężnego B57 drugiej generacji.

Od wielu lat UFI opracowuje produkty do filtrowania oleju napędowego dla BMW, a najnowsze przedsięwzięcie jeszcze bardziej wzmacnia kluczowe partnerstwo firmy z bawarskim producentem pojazdów klasy premium.

 

Nowy projekt uzupełnia ofertę modułów olejowych UFI Filters – jako wyposażenia oryginalnego – do silników benzynowych B58 i silników Diesla B57 pierwszej generacji. UFI Filters rozszerza swoją ofertę dla BMW o wszystkie 6-cylindrowe modele samochodów niemieckiej grupy.

 

Moduł filtracji oleju dla BMW został w całości stworzony przez UFI Filters, korpus jest produkowany w fabryce w Ostrawie, a wymienniki ciepła w Opolu. Zastosowane materiały są wysoko zaawansowane pod względem technologicznym, w tym korpus filtra jest w całości wykonany z tworzywa sztucznego, wzmocnionego włóknem szklanym.

 

Plastikowa konstrukcja pozwala znacznie zmniejszyć wagę w stosunku do modułów z metalu (w przybliżeniu o 35%), co wpływa na obniżenie zużycia paliwa i emisji spalin. Zastosowanie włókna szklanego dodatkowo wzmacnia strukturę korpusu. Dzięki temu filtr może działać pod ciśnieniem do 30 barów, podobnie jak w konstrukcjach z wysokociśnieniowych odlewów metalowych.

 

Wkład filtracyjny do BMW wykorzystuje materiał medium, zwiększający powierzchnię filtrującą i minimalizujący spadki ciśnienia. Został on wykonany w oparciu o innowacyjną technologię zgrzewania ultradźwiękowego, zapewniającą znacznie większą trwałość, nawet w najcięższych warunkach eksploatacyjnych, bez konieczności użycia metalu. Wydajność filtra na poziomie 50% dla cząsteczek o wielkości 13µ jest zgodna z normą Euro 6. Media filtracyjne nadają się w całości do recyklingu.

 

Moduł olejowy dla BMW jest wyposażony w wymiennik ciepła oraz szereg zaworów opracowanych i wyprodukowanych przez UFI Filters. Wewnątrz filtra znajduje się jeden zawór przeciwzwrotny i dwa obejściowe, z których jeden może również pełnić funkcję zaworu przeciwzwrotnego. Zawór obejściowy pozwala na optymalne gospodarowanie olejem i gwarantuje najwyższe osiągi nawet w warunkach zimnego rozruchu.

Cieszymy się, że BMW znów wybrało moduł filtracji oleju UFI Filters. To kolejne potwierdzenie ciągłego rozwoju naszych rozwiązań w zakresie filtracji. Ponadto, nasi klienci aftermarketowi skorzystają z rozszerzonego asortymentu i produktów najwyższej jakości, opracowanych zgodnie z najbardziej rygorystycznymi normami OEM. Sprzedaż samochodów wyposażonych w nasze filtry powinna być bardzo wysoka. Wiele z nich dołączy do flot korporacyjnych, więcej istnieje większa szansa na to, że będą one serwisowane przez niezależne warsztaty, dzięki czemu filtry oleju UFI staną się kluczowym produktem na rynku wtórnym. Luca Betti Business Unit Aftermarket Director UFI Filters Group

 

Moduł filtracji oleju opracowany dla BMW jest dostępny dla klientów aftermarketowych UFI Filters pod marką UFI i Sofima (z kodami produktów UFI 25.148.00 i S 5148 PE).

 

Źródło: UFI Filters

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).