Moduł dozujący i mocznik DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Moduł dozujący AdBlue DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 4/11/2020

W ofercie marki DT Spare Parts pojawił się moduł dozujący AdBlue o numerze produktowym 5.45177.

Jako ważny element układu oczyszczania spalin, umożliwiający redukcję emisji tlenków azotu nawet o 90%, moduł dozujący wtryskuje indywidualnie mieszaninę wodno-mocznikową (AdBlue) w postaci sprężonej do układu wydechowego. Wtryskiwana ilość zależy od prędkości obrotowej silnika i obciążenia pojazdu. AdBlue składa się w 32,5% z mocznika o wysokiej czystości i 67,5% z wody zdemineralizowanej.

Porady i Triki:

Oczyszczanie spalin za pomocą technologii SCR (selektywna redukcja katalityczna) ogranicza emisję tlenków azotu. W tym procesie środek redukujący AdBlue jest wtryskiwany do układu wydechowego. Gdy mieszanina jest wystawiona na działanie ciepła, powstaje amoniak, który przekształca emisje tlenku azotu w azot (N₂) i wodę (H₂O).

 

Po wymianie modułu dozującego należy również wymienić wszystkie powiązane węże i kable. Ponadto ważne jest, aby upewnić się, że kable i wtyczki elektryczne są czyste i bezpiecznie podłączone.

 

Źródło: Diesel Technic

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).