mObywatel z usługami dla kierowców | MOTOFAKTOR

Aplikacja mObywatel posiada również usługi dla kierowców, w tym wersje cyfrowe ich praw jazdy i dowodów rejestracyjnych.

W aplikacji mObywatel kierowcy mogą korzystać z trzech ważnych funkcji:

 

  • cyfrowego prawa jazdy (mPrawo Jazdy),
  • cyfrowego dowodu rejestracyjnego (mPojazd),
  • licznika punktów karnych.

mPrawo Jazdy

mPrawo Jazdy jest odpowiednikiem fizycznej formy i zawiera te same informacje co „plastikowy” dokument. Aplikacja korzysta z aktualnych danych zawartych w Centralnej Ewidencji Kierowców. Szczegóły dotyczące znaleźć można TUTAJ.  Z mPrawa Jazdy w aplikacji mObywatel korzysta już blisko 3,5 miliona osób.

 

Z mPrawa Jazdy można korzystać:

 

  • podczas kontroli drogowej,
  • gdy kupujemy ubezpieczenie,
  • w przypadku kolizji – aby potwierdzić swoje uprawnienia innemu kierowcy, bez wzywania policji,
  • gdy wypożyczamy samochód.

 

Aby potwierdzić, że posiadamy odpowiednie uprawnienia, wystarczy pokazać ekran z widokiem prawa jazdy w aplikacji mObywatel.

mPojazd

Usługa mPojazd to cyfrowy dowód rejestracyjny. Można z niej skorzystać, jeśli jesteśmy właścicielami lub współwłaścicielami samochodu, motocykla, skutera. Dane w aplikacji są pobierane z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Nie zobaczymy w niej pojazdów firmowych, leasingowanych i wypożyczonych. Szczegóły TUTAJ. Liczba wydanych dokumentów mPojazd w aplikacji mObywatel wynosi 2,2 mln.

 

Ponadto w usłudze mPojazd znajdziemy również najważniejsze informacje o polisie OC swojego pojazdu: nazwę ubezpieczenia, serię i numer polisy, okres ubezpieczenia OC i jego wariant. Dodatkowo przed końcem umowy aplikacja powiadomi nas, że ważność OC niedługo się skończy.

Licznik punktów karnych

Usługa Punkty karne online jest dodawana automatycznie podczas aktywowania usługi mPrawo Jazdy. Wszelkie drogowe przewinienia, w tym nałożone punkty karne pojawią się w liczniku w ciągu dobry od wprowadzenia do rejestru. Szczegóły TUTAJ.

 

Źródło: gov.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).