Mobil Boxx zaskoczy praktycznością nawet doświadczonego mechanika | MOTOFAKTOR

Mobil Boxx zaskoczy praktycznością nawet doświadczonego mechanika

person Redakcja 4/09/2023

O zaletach opakowania Mobil Boxx* oraz dlaczego to trafiony koncept, który można polecić innym mechanikom, mówi Grzegorz Przyszczypkowski, założyciel serwisu Olgum z Kalisza.

Olgum znają setki osób w Kaliszu. Lista stałych klientów i bagaż doświadczeń godne podziwu.

Grzegorz Przyszczypkowski, założyciel serwisu Olgum z Kalisza z opakowaniem Mobil Boxx
Grzegorz Przyszczypkowski, założyciel serwisu Olgum z Kalisza, Fot. ExxonMobil

Dziękuję. Własny warsztat prowadzę od ponad 25 lat, a z motoryzacją zawodowo jestem związany jeszcze dłużej. Obserwuję rosnącą popularność olejów syntetycznych Mobil 1 o niskich lepkościach, ale nadal często używam produktów 10W-40. Zamawiam oleje w beczkach i korzystam również z opakowań Mobil Boxx. Wielu moich klientów łączy sezonową wymianę opon z wymianą oleju w silniku, co można określić mianem rozsądnego podejścia do serwisowania.

Zdecydował się Pan na Mobil Boxx jako alternatywę dla tradycyjnych opakowań. Czy po wielu latach pracy w zawodzie łatwo otworzyć się na zmiany?

Lubię nowinki i jeżeli pojawia się ciekawy produkt dla warsztatów, chcę go sprawdzić, nawet gdyby wiązałoby się to z ryzykiem lub rozczarowaniem. Dodatkowo wizja estetycznego regału, na którym stoją oleje z kranikiem i wygoda użytkowania były dla mnie kuszące. 20-litrowe oleje Mobil Boxx są bardziej praktyczne od mniejszych opakowań i dobrze wpisują się w realizację celu zrównoważonego rozwoju. Poza tym stojaki na oleje Mobil Boxx można otrzymać bezpłatnie w ramach promocji organizowanych przez autoryzowanych dystrybutorów olejów Mobil.

Jakie pierwsze wrażenia?

Po doświadczeniach z Mobil Boxx stwierdzam, że korzystanie na co dzień z olejów silnikowych w tradycyjnych butelkach – bez względu na ich pojemność – jest męczące, bo wymaga więcej czynności podczas wymiany oleju. Mechanicy przywykli do tradycyjnych opakowań, ale przejście na Mobil Boxx było dla mnie nowym doświadczeniem i pokazało, jak w prosty sposób można ułatwić sobie codzienną pracę. Praktyczność i łatwa utylizacja mają dla mnie duże znaczenie. Opakowania Mobil Boxx zajmują też mniej powierzchni magazynowej w porównaniu do opakowań 1L i 4L i nie muszę kupować olejów o mniej popularnych lepkościach w beczkach, ponieważ Mobil posiada szeroki wybór produktów Mobil Boxx.

Co jeszcze zasługuje na uwagę z perspektywy mechanika?

Szybka utylizacja. Po zużyciu oleju łatwo demontuję opakowanie Mobil Boxx i segreguję odpady na plastikowe i papierowe. Dodatkowo, regał na cztery lub sześć opakowań Mobil Boxx nie zajmuje dużo miejsca w warsztacie. To bardzo estetycznie wyglądający element wyposażenia. Jeżeli atrakcyjny wygląd warsztatu ma przyciągać klienta, to regał z olejami Mobil Boxx i nalewakami na pewno w tym pomoże.

85% mniej plastiku w Mobil Boxx w porównaniu z tradycyjnym opakowaniem 20L. Czy takie korzyści środowiskowe mają znaczenie dla mechanika lub klienta warsztatu?

W mojej ocenie świadomość warsztatów w zakresie ograniczania wpływu naszej branży na środowisko rośnie. 5 czy 10 lat temu nie otrzymywałem tak wielu pytań, czy warsztat przyjmuje przepracowany olej, co jest dowodem na większy szacunek kierowców do środowiska. Oczywiście w interesie warsztatów i środowiska jest namawianie kierowców do zlecania wymiany oleju w serwisie. Mniej odpadów to niewątpliwie kolejna mocna strona Mobil Boxx.

A jak klienci reagują na Mobil Boxx?

Opakowanie Mobil Boxx wzbudza zainteresowanie. Klienci znali tylko beczki lub plastikowe butelki, ale nigdy nie widzieli, jak olej jest dozowany z kartona z kranikiem. Dzisiaj wielu kierowców skrupulatnie liczy każdą złotówkę na serwisowanie auta, a Mobil Boxx to ekonomiczne rozwiązanie dla obu stron – warsztatu i klienta. Mechanik zamawia olej silnikowy w cenie niższej od tradycyjnych opakowań plastikowych. Z kolei kierowca płaci w warsztacie dokładnie za tyle oleju, ile potrzebuje jego silnik i nie kupuje produktu, którego nie zużyje w ciągu roku na dolewki.

Jaka historia związana z Mobil Boxx zapadła w Pana pamięci?

Klient, zaintrygowany nowym opakowaniem, zapytał czy może zobaczyć co jest w środku. Otworzyłem karton Mobil Boxx, wyjąłem z niego worek foliowy z olejem i powiedziałem – tak wygląda oryginalny i hermetycznie zapakowany produkt Mobil. Zużywam olej i łatwo utylizuję kartonowe i foliowe odpady. Obaj przyznaliśmy, że Mobil Boxx to ciekawe rozwiązanie, które warto polecić wszystkim moim kolegom z branży.

 

Zestaw Mobil Boxx od ExxonMobil
Fot. ExxonMobil

 

Aktualna oferta olejów Mobil Boxx oferowanych w Polsce obejmuje ponad 20 produktów spełniających wymagania wielu producentów pojazdów. Wśród dostępnych produktów w 20L opakowaniu Mobil Boxx znajdziemy m.in. Mobil 1 ESP 5W-30, Mobil 1 FS 0W-40, Mobil 1 ESP 0W-30, Mobil Super 3000 XE 5W-30 czy Mobil Super 3000 X1 5W-40.

 

Mocne strony Mobil Boxx oraz otwartość na nowinki branżowe spowodowały, że Olgum przyjął zaproszenie Mobipolu do sieci warsztatów korzystających z Mobil Boxx. Za rezygnacją z olejów w opakowaniach plastikowych 1L, 4L i 5L na rzecz Mobil Boxx przemawiają wygoda, aspekty finansowe i środowiskowe, a łatwa utylizacja oraz czytelne oznakowanie opakowań podobają się mechanikom. Według badania przeprowadzonego w 2023 roku na zlecenie producenta olejów Mobil, ponad 2/3 mechaników ocenia dobrze lub bardzo dobrze wprowadzenie konceptu Mobil Boxx – mówi Radosław Piękny, Mobipol, autoryzowany dystrybutor olejów Mobil.

 

W przypadku pytań dotyczących Mobil Boxx oraz dostępności regałów w promocyjnych cenach skontaktuj się z autoryzowanym dystrybutorem olejów Mobil: Dexol, Ekonaft, Mobipol lub SmarTPlus.

 

* Mobil Boxx jest określany mianem bardziej zrównoważonego rozwiązania opakowaniowego, ponieważ zawiera o 85% mniej plastiku w porównaniu z 20-litrowym opakowaniem, co pomaga ograniczyć ilość wytwarzanych odpadów.

 

Artykuł sponsorowany przez ExxonMobil

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).