Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp | MOTOFAKTOR

Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2019

Uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pierwszy raz zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, którą wesprze firma Kramp.

Partnerem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn rolniczych jest firma Kramp, która włączyła się w organizację konkurencji praktycznych. W tym roku zawody w tej kategorii odbędą się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Pokazuje to ogromne zainteresowanie branżą rolniczą wśród młodego pokolenia, które właśnie w tej dziedzinie widzi szansę na pracę. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzą się ze sobą już 29 marca w Poznaniu.

 

Kramp przygotował dla nich konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Zawodnicy będą oceniani przez specjalistów Kramp pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużą ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia ręczne Kramp i części oraz produkty najlepszych marek, które Kramp posiada w swojej ofercie – m.in. Alfagomma, Timken, Uniflex, Faster, Varta i Waś.

 

Jednym z elementów zawodów, na który specjaliści Kramp będą zwracać szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo pracy. Ważne, by młodzi mechanicy wykonywali zadania najlepiej jak potrafią, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić współorganizator Mistrzostw wyposaża uczestników w wygodną i wytrzymałą odzież roboczą marki Kramp i obuwie, a także w akcesoria ochronne, takie jak okulary czy rękawiczki.

 

Kramp przeprowadzi również jedną z konkurencji 30 marca podczas finałów w kategorii Mechanik Zawodowy. Uczestnicy staną przy maszynie do produkcji przewodów hydraulicznych Uniflex, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć węże. Na wszystkich zakwalifikowanych do Mistrzostw czeka wiele emocji i atrakcji. Tegoroczne nagrody z pewnością ich zaskoczą, a organizatorzy wierzą, że przysłużą się one do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy.

 

Mistrzostwa to nie tylko jednodniowe wydarzenie na ogromną skalę, które przyciągnie licznych miłośników mechaniki i motoryzacji oraz ich najbliższych. To całoroczne działania, długoterminowy program kształcenia, który ma pomóc młodym w ich rozwoju zawodowym, pokazując liczne szanse i możliwości, które stoją przed nimi.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówMiędzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp – największy dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

 

Źródło: Kramp

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).