Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp | MOTOFAKTOR

Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych ze wsparciem firmy Kramp

Uczestnicy tegorocznej edycji Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników pierwszy raz zmierzą się w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, którą wesprze firma Kramp.

Partnerem VIII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w kategorii Młody Mechanik Maszyn rolniczych jest firma Kramp, która włączyła się w organizację konkurencji praktycznych. W tym roku zawody w tej kategorii odbędą się po raz pierwszy. O miejsce w finałach rywalizowało aż 278 zespołów uczniowskich ze szkół o profilu rolniczym i mechanicznym. Pokazuje to ogromne zainteresowanie branżą rolniczą wśród młodego pokolenia, które właśnie w tej dziedzinie widzi szansę na pracę. Ostatecznie wyłoniono 20 zespołów, które zmierzą się ze sobą już 29 marca w Poznaniu.

 

Kramp przygotował dla nich konkurencje z zakresu naprawy i wymiany części do ciągnika, hydrauliki i techniki napędowej. Zawodnicy będą oceniani przez specjalistów Kramp pod kątem poprawnego wykonania zadania, czasu realizacji, a także BHP i kultury pracy. Do konkurencji posłużą ergonomiczne, wysokiej jakości narzędzia ręczne Kramp i części oraz produkty najlepszych marek, które Kramp posiada w swojej ofercie – m.in. Alfagomma, Timken, Uniflex, Faster, Varta i Waś.

 

Jednym z elementów zawodów, na który specjaliści Kramp będą zwracać szczególną uwagę, jest bezpieczeństwo pracy. Ważne, by młodzi mechanicy wykonywali zadania najlepiej jak potrafią, ale z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Aby im to zapewnić współorganizator Mistrzostw wyposaża uczestników w wygodną i wytrzymałą odzież roboczą marki Kramp i obuwie, a także w akcesoria ochronne, takie jak okulary czy rękawiczki.

 

Kramp przeprowadzi również jedną z konkurencji 30 marca podczas finałów w kategorii Mechanik Zawodowy. Uczestnicy staną przy maszynie do produkcji przewodów hydraulicznych Uniflex, by w najkrótszym możliwym czasie zakuć węże. Na wszystkich zakwalifikowanych do Mistrzostw czeka wiele emocji i atrakcji. Tegoroczne nagrody z pewnością ich zaskoczą, a organizatorzy wierzą, że przysłużą się one do rozwijania ich umiejętności i dalszego szkolenia się na zawodowych, profesjonalnych mechaników, którzy już wkrótce wkroczą na rynek pracy.

 

Mistrzostwa to nie tylko jednodniowe wydarzenie na ogromną skalę, które przyciągnie licznych miłośników mechaniki i motoryzacji oraz ich najbliższych. To całoroczne działania, długoterminowy program kształcenia, który ma pomóc młodym w ich rozwoju zawodowym, pokazując liczne szanse i możliwości, które stoją przed nimi.

 

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw MechanikówMiędzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Głównym partnerem Mistrzostw jest ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, a kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronuje firma Kramp – największy dostawca części zamiennych dla branży rolniczej, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz nowy magazyn rolniczy Profi.

 

Źródło: Kramp

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).