ML System ze wsparciem NCBiR na szkło QDrive | MOTOFAKTOR

Decyzją NCBiR firma ML System otrzyma dofinansowanie na projekt "QDrive – innowacyjne szkło aktywne dla branży automotive".

Umowa dofinansowania została podpisana z ML System S.A. jako liderem konsorcjum, w skład którego wchodzą ML System S.A. (lider konsorcjum) oraz Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

 

Całkowita wartość projektu na badania przemysłowe i prace rozwojowe (i tym samym całkowita kwota kosztów kwalifikowanych) wynosi 19 432 475,00 zł, a wartość dofinansowania wynosi nie więcej niż 12 185 985,01, z czego dla ML System S.A. jako lidera konsorcjum maksymalna wartość dofinansowania wynosi 7 974 133,13 zł, a dla Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. wynosi 4 211 851,88 zł.

 

Projekt „QDrive – innowacyjne szkło aktywne dla branży automotive”, na który wnioskowano o dofinansowanie, ma na celu wspólne wdrożenie do masowej produkcji szyb samochodowych o nazwie „QDrive”, wykorzystujących technologię kropki kwantowej przez konsorcjum firm ML System S.A. oraz Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o.

 

Powyższa technologia ma pozwolić opracowywanym szybom samochodowym na konwersję światła słonecznego na energię elektryczną, poprawiając przy tym izolację termiczną i energetyczną pojazdów.

 

Źródło: ML System

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).