MIRISE Technologies – nowa spółka Toyoty i Denso | MOTOFAKTOR

MIRISE Technologies - nowa spółka Toyoty i Denso

MIRISE Technologies, czyli nowa spółka Toyoty i Denso, będzie opracowywać nowe generacje półprzewodników, aby przyspieszyć rozwój zelektryfikowanych i autonomicznych pojazdów.

Denso Corporation i Toyota Motor Corporation zdecydowały o założeniu spółki joint venture, wyspecjalizowanej w zaawansowanych badaniach rozwojowych nad nowym generacjami półprzewodników do samochodów. Firma MIRISE Technologies powstanie w kwietniu 2020 roku. 51% akcji spółki będzie należało do Denso, zaś 49% do Toyoty.

 

MIRISE to skrót od Mobility Innovative Research Institute for SEmiconductors, a także połączenie słów „mirai” (jap. „przyszłość”) i „rise” (ang. „rosnąć, powstawać”). Spółka będzie miała siedzibę w mieście Nisshin niedaleko głównej siedziby Toyoty w prefekturze Aichi. Na jej prezydenta został mianowany Yoshifumi Kato, obecny CEO firmy Denso. Kapitał zakładowy MIRISE Co. wyniesie 50 milionów yenów, a zatrudnienie w niej znajdzie około 500 osób.

 

Półprzewodniki pełnią ważną rolę w rozwoju samochodów elektrycznych i hybrydowych oraz systemów zautomatyzowanego prowadzenia. Nowa spółka będzie korzystała z wiedzy Toyoty w zakresie szeroko rozumianej mobilności oraz doświadczenia Denso w opracowywaniu zaawansowanych komponentów do samochodów.

 

MIRISE skupi się w swojej działalności na trzech polach: elektronice energetycznej, czujnikach i układach scalonych SoC (System-on-a-Chip). Będzie poszukiwać nowych materiałów półprzewodnikowych oraz opracowywać technologie projektowania i produkcji, opierając się na rozwiązaniach wypracowanych przez Toyotę i Denso na potrzeby zelektryfikowanych napędów, głównie hybryd.

 

Aby szybko osiągnąć założone cele, MIRISE podejmie rozmowy o współpracy z uniwersytetami, instytutami naukowymi, start-upami i firmami zajmującymi się produkcją półprzewodników.

 

Źródło: Toyota

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).