Milwaukee rozszerzyło ofertę o innowacyjne narzędzia | MOTOFAKTOR

Milwaukee rozszerzyło ofertę o innowacyjne narzędzia

person Adrian Januszkiewicz 26/10/2022

Milwaukee wprowadziło na rynek 10 nowości produktowych dla pracowników budowlanych, monterów, hydraulików, mechaników, leśników, ogrodników i nie tylko.

Profesjonalnie zorganizowany warsztat

Milwaukee wprowadziło na rynek zaprojektowany z myślą o profesjonalistach z branży transportowej lekki sprzęt akumulatorowy o dużej mocy, którym jest Klucz udarowy M18 FUEL ONE-KEY 1″z rękojeścią D. To urządzenie o wysokim momencie obrotowym z długim wrzecionem i pierścieniem, osiągając moment obrotowy wartości 2576 Nm, stanowi alternatywę dla kluczy przewodowych, pneumatycznych czy napędzanych silnikiem benzynowym. Nowy klucz udarowy od Milwaukee nadaje się do odkręcania i zakręcania dużych nakrętek w kołach pojazdów ciężarowych i maszyn rolniczych. Aplikacja ONE-KEY, z którą można połączyć ten klucz udarowy, posiada specjalny tryb pracy do nakrętek mocujących. Automatycznie wyłącza on klucz udarowy przy zbyt wysokiej wartości momentu obrotowego, zapobiegając nadmiernemu dokręceniu nakrętek.

Klucz udarowy Milwaukee M18 FUEL ONE-KEY 1"

Jakie inne nowości znalazły się w ofercie kierowanej do mechaników i właścicieli warsztatów? Pod kątem maksymalnego wykorzystania przestrzeni, projektanci Milwaukee zadbali o mobilność nie tylko elektronarzędzi, ale również dopasowanych do nich akcesoriów. Oferta została wzbogacona o wózek narzędziowy 78CM/30″ na kółkach. W tę stalową szafę o łącznym udźwigu 800 kg, wbudowano gniazdko elektryczne i wyposażono w magnetyczne etui, umożliwiające przymocowanie listwy zasilającej do ładowania akumulatorów.

Wózek narzędziowy Milwaukee 78CM/30″

Innowacje na budowie

Wśród nowości dla budowlańców jest akumulatorowa obcinaka do rur M12 RAPTOR, która ma zwiększać wydajność pracy o ponad 100% w porównaniu do przecinaka manualnego. Wśród nowości znajdziemy również przykłady narzędzi z dobrym stosunkiem mocy do rozmiaru, jak subkompaktowa wiertarko-wkrętarka M12 FPD2. Dzięki bezszczotkowemu silnikowi POWERSTATE, wiertło tego zaledwie 15-centymetrowego urządzenia osiąga 45 Nm momentu obrotowego. Z kolei wibrator plecakowy do betonu MX FUEL to pond 11 000 drgań na minutę – optymalne zagęszczenie nawet w najgęstszym betonie.

 

Czas pracy na dwóch akumulatorach MXF XC406 umożliwia zagęszczenie do 80 m3 betonu. Jest kompatybilny z wałkami o długości od 2 do 6,4 metra i buławami wibracyjnymi (głowicami) o średnicy 25–63 mm. Technologia ONE-KEY, umożliwia zarządzanie, śledzenie, a także zabezpieczanie narzędzi poprzez bezpłatną platformę opartą na chmurze.

 

Młot wyburzeniowy MX FUEL™ klasy 25 kg z uchwytem 28 mm HEX – to pierwszy na rynku bezprzewodowy młot tego typu, który mocą i czasem żywotności nie ustępuje rozwiązaniom spalinowym, przewodowym i pneumatycznym. Urządzenie pozwala wyburzyć do 2 ton betonu i wykuć 12 m.b. bruzdy (20 cm głębokości x 30 cm szerokości) na jednym naładowaniu akumulatora MXF XC406.

Pielęgnacja zieleni bez emisji spalin

Pracom ogrodowym i leśnym często towarzyszy hałas i duszące spaliny. Nowa M18 FUEL dmuchawa z podwójnym akumulatorem nie potrzebuje silnika spalinowego, by wydmuchiwać powietrze z mocą nawet do 17 m³/min przy prędkości 233 km/h. System akumulatorowy M18 FUEL ma gwarantować moc i wydajność, które nie ustępują narzędziom spalinowym. Ofertę narzędzi opartych na nim poszerzono ostatnio o M18 pilarkę łańcuchową 35 mm. Urządzenie tnie do 150 kawałków sosny o wymiarach 100 mm x 100 mm na jednym naładowaniu akumulatora HIGH OUTPUT 12 Ah!

 

Dzięki mocy akumulatora litowo-jonowego 3Ah, zszywacz do ogrodzeń M18 FFUS może wbić do 600 zszywek bez potrzeby ponownego ładowania. Równie zaawansowane technologicznie są narzędzia w systemie M12 FUEL. Należące do niego nożyce do żywopłotu 20 cm, osiągają prędkość skokową 2700 skoków na minutę, pozwalając użytkownikowi na szybkie i precyzyjne cięcie.

 

Źródło: Milwaukee

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).