Mijający rok był dla AS-PL pracowity, ale bardzo satysfakcjonujący | MOTOFAKTOR

Mijający rok był dla AS-PL pracowity, ale bardzo satysfakcjonujący

Koniec roku to podsumowania i prognozy. Mijający rok 2022 podsumowuje Krzysztof Falk, Dyrektor Operacyjny AS-PL Sp. z o.o.
22/12/2022

Jak minął 2022 rok w AS-PL?

Krzysztof Falk, Dyrektor Operacyjny AS-PL
Krzysztof Falk, Dyrektor Operacyjny AS-PL

Początek roku to oczywiście szok i poczucie bezsilności związane z wojną w Ukrainie. Naszą naturalną reakcją było skoncentrowanie się na pomocy humanitarnej. Oprócz wsparcia finansowego dla Fundacji Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, wszystkie nasze oddziały aktywnie przeprowadzały zbiórki wśród pracowników. Jestem dumny i wdzięczny za to wsparcie. Wojna wciąż trwa, dlatego nie zapominajmy o pomaganiu.

 

Mimo wszystko, był to dla nas czas systematycznego poszerzania oferty o kolejne modele alternatorów, rozruszników oraz części. W AS-PL kładziemy ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, dlatego priorytetowo potraktowaliśmy gałąź firmy zajmującą się regeneracją alternatorów i rozruszników. W stosunku do roku 2021, udało się nam dwukrotnie zwiększyć wydajność fabrycznej regeneracji, co przynosi oczywiste korzyści środowiskowe.

 

W marcu otworzyliśmy trzeci zagraniczny oddział zlokalizowany w Hiszpanii. Mijający rok był czasem znaczących inwestycji ukierunkowanych na dotarcie do jeszcze większej liczby klientów i stąd, poza projektem w Hiszpanii, rozpoczęliśmy prace nad rozbudową oddziału w Wielkiej Brytanii. Otwarcie nowego biura i magazynu w Liverpoolu planowane jest na pierwszą połowę 2023 roku.

 

Był to rok pracowity, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujący. Mimo trudności, z jakimi borykają się obecnie firmy na całym świecie, nie zwalniamy tempa. Nieustannie poszukujemy możliwości rozwoju i podnoszenia naszych – i tak już bardzo wysokich standardów.

Jakie wyzwania stoją Pana zdaniem przed rynkiem motoryzacyjnym/aftermarketowym w kolejnych latach?

Jeśli chodzi o wyzwania, to przede wszystkim dostosowywanie pojazdów do wymagań środowiskowych oraz działanie na rzecz przepisów gwarantujących dostęp do danych niezbędnych do naprawy pojazdu. Nie bez znaczenia jest także toczona za naszą granicą wojna w Ukrainie, która pokazała, w jak niepewnych czasach żyjemy.

 

Ponadto wyzwaniem są problemy z dostępnością surowców, szalejąca inflacja czy wysokie ceny paliw, a widmo kryzysu energetycznego może spowodować, iż firmy będą musiały adaptować pracę do np. ewentualnych ograniczeń w dostępności energii, podczas gdy niektóre już mierzą się ze znacznym wzrostem kosztów prowadzenia działalności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).