Michelin zaprojektował oponę do Mercedesa-AMG One | MOTOFAKTOR

Michelin zaprojektował oponę do Mercedesa-AMG One

Michelin Pilot Sport Cup2 R to opona zaprojektowana specjalnie dla Mercedes-AMG One. Twórcy samochodu postawili na doświadczenie inżynierów Michelin.

 

Opona Michelin Pilot Sport Cup2 R – MO1 została opracowana we współpracy z zespołem Mercedesa, tak aby spełnić jego wymagania dotyczące osiągów zarówno na drodze, jak i na torze wyścigowym.

 

Mercedes-AMG One jest samochodem, w którym zastosowano wiele technologii zapożyczonych ze sportów motorowych na najwyższym poziomie. W związku z tym już na samym początku prac rozwojowych było jasne, że ten model musi być wyposażony w ogumienie o maksymalnych osiągach, które będzie dopuszczone do ruchu drogowego. Dlatego świadomie zdecydowaliśmy się na oponę Michelin Pilot Sport Cup2 R, która łączy przyczepność zbliżoną do opony typu slick z precyzyjnym prowadzeniem i unikalnym wyglądem. Na ścianie bocznej opony znajduje się sylwetka Mercedes-AMG One oraz oznaczenie MO1 informujące o tym, że opona została wykonana na specjalne zamówienie – wyjaśnia Dirk Heldmann, szef działu rozwoju opon w Mercedes-AMG.

 

Bardzo wysoka przyczepność i zwiększona precyzja jazdy

Zastosowano mieszanki gumowe, które na co dzień są wykorzystywane w sportach motorowych. Opona Michelin Pilot Sport Cup2 R – MO1 swoje osiągi zawdzięcza połączeniu mieszanki gumy ze specjalnie zaprojektowaną dla Mercedes-AMG One strefą stopki. Rozwiązanie to ma zapewniać wyjątkową przyjemność z jazdy po torze dzięki bardzo wysokiej przyczepności i stabilności przy dużych prędkościach, szybkiemu pokonywaniu zakrętów oraz wyjątkowo dobrej trakcji i równowadze na wyjściu z wirażu, co ma pozwalać w pełni wykorzystać moc pojazdu.

 

W oponie wykorzystano najnowsze technologie opracowane przez Michelin:

 

  • hybrydowy pas aramidowo-nylonowy, który zapewnia optymalne przenoszenie siły napędowej na drogę;
  • konstrukcja poprawiająca reakcję opony na ruchy kierownicą i zwiększająca sportowe odczucia;
  • zewnętrzny bark opony wzmocniony specjalną gumą, która jest bardzo odporna na ścieranie dla optymalnej wytrzymałości na torze;
  • technologia dwuskładnikowa: specjalna mieszanka gumy na barku zewnętrznym, która jest doskonale dostosowana do zapewnienia maksymalnej przyczepności na suchej nawierzchni w ciasnych zakrętach oraz bardziej sztywny elastomer na stronie wewnętrznej, aby zapewnić precyzję prowadzenia zarówno na torze, jak i na drodze, co było kluczowe dla AMG.

 

Entuzjaści dużych prędkości mogą wybrać oponę typu slick przeznaczoną wyłącznie do jazdy po torze. W tym przypadku opona jest wykonana z mieszanki specjalnych gum przeznaczonych do tego typu jazdy. Połączenie twardych kauczuków stosowane przez Michelin w sportach motorowych pozwala mieszance dostosować się do najwyższych temperatur panujących na torze, aby zagwarantować stałe osiągi na każdym okrążeniu.

 

Nowy wyjątkowy wzór sportowej opony stworzonej na miarę

Opona Michelin Pilot Sport Cup2 R – MO1 wyróżnia się wyglądem ścian bocznych – specjalnym wzorem opartym o Technologię Premium Touch, która zapewnia wymyślony przez Michelin „efektu aksamitu” w celu podkreślenia sportowego charakteru Mercedesa-AMG One. Cyfra „1” umieszczona na oponach stanowi znak rozpoznawczy tej ekskluzywnej opony.

 

Ściana boczna opony slick ma oficjalne barwy Michelin Motorsport, a także unikalny wzór zaprojektowany dla tego modelu przedstawiający jego sylwetkę. Opona ta jest dostępna w zupełnie nowych rozmiarach 19″ i 20″ stworzonych specjalnie dla Mercedes-AMG One.

 

Nowa opona Michelin Pilot Sport Cup2 R zostanie zamontowana we wszystkich 275 sztukach debiutującego modelu i będzie produkowana wyłącznie w Clermont-Ferrand we Francji.

 

Michelin Pilot Sport Cup2 R jest dostępna w dwóch rozmiarach:

 

  • 285/35 ZR 19 (103Y) XL
  • 335/30 ZR 20 (108Y) XL

 

Opona Michelin Pilot Sport typu slick jest dostępna w dwóch rozmiarach:

 

  • przód – 27/68 19 Pilot Sport (285/35ZR 19)
  • tył – 37/71 20 Pilot Sport (335/30 ZR20)

 

 

Źródło: Michelin

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).