Michelin zachęca do udziału w biegu charytatywnym | MOTOFAKTOR

Michelin zachęca do udziału w biegu charytatywnym

person Redakcja 23/08/2023

W sobotę 9 września na Plaży Miejskiej w Olsztynie startują „Kilometry Pomocy Michelin”. Celem charytatywnej imprezy będzie wsparcie Szpitala Dziecięcego.

 

Tegoroczny cel „Kilometrów Pomocy Michelin” to dofinansowanie zakupu nowoczesnego mobilnego ultrasonografu na potrzeby Klinicznego Oddziału Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt.

 

Badania USG w oddziale noworodkowym powinny być badaniami przyłóżkowymi, gdyż w przypadku noworodków, a szczególnie wcześniaków, należy unikać transportowania ich do pracowni USG – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – Ultrasonografię mózgu i jamy brzusznej wykonuje się u każdego noworodka diagnozowanego w kierunku wad, infekcji, krwawień śródczaszkowych, po niedotlenieniu okołoporodowym. W Oddziale Klinicznym Patologii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt diagnozowane są też wady serca – stąd duża konieczność częstych badań USG. Posiadanie mobilnego aparatu USG pozwoli wykonać badanie w każdej chwili, a szczególnie w czasie dyżuru, bez konieczności przywoływania lekarza radiologa. Nowy ultrasonograf umożliwi pełną diagnostykę noworodkową, ułatwi dostęp do naczyń krwionośnych przy zakładaniu wkłuć.

 

Na wszystkich, którzy 9 września odwiedzą Plażę Miejską, poza emocjami sportowymi czekają dodatkowe atrakcje. Najmłodsi goście poznają zasady bezpieczeństwa drogowego oraz będą mogli wziąć udział w warsztatach z rękodzieła i własnoręcznie stworzyć bransoletki i eko-torby. Czeka też na nich foto-budka z Ludzikiem Michelin, koło fortuny, duże bańki i malowanie twarzy.

 

Na stanowisku przygotowanym przez Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy będzie można bezpłatnie skontrolować ciśnienie, zmierzyć poziom saturacji krwi oraz porozmawiać ze specjalistami rehabilitacji i dietetykami.

 

Dla rodziców dostępne będą warsztaty z fizjoterapeutą o zasadach prawidłowej opieki nad małym dzieckiem oraz porady konsultantki laktacyjnej i higienistki stomatologicznej. Zaplanowano też pokazy udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów.

 

Podczas poprzednich edycji imprezy udało się zebrać kilkaset tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego dla olsztyńskich szpitali.

 

Sobotnie „Kilometry Pomocy Michelin” potrwają od godziny 10:00 do 15:00. Rejestracja uczestników będzie otwarta już od godziny 8:30. Podczas oficjalnego finału na głównej scenie zostanie podana suma, którą Michelin przekaże Szpitalowi Dziecięcemu za kilometry pokonane przez rowerzystów, biegaczy i chodziarzy.

 

Szczegółowe informacje dotyczące godzin startów poszczególnych aktywności uczestnicy znajdą po zarejestrowaniu się TUTAJ.

 

Źródło: Michelin

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).