Meyle kontynuuje udany sponsoring zespołów wyścigowych | MOTOFAKTOR

Meyle kontynuuje udany sponsoring zespołów wyścigowych

W nadchodzącym sezonie sportów motorowych w Niemczech firma Meyle będzie widoczna jako sponsor kilku zespołów wyścigowych i rajdowych.

T3 Motorsport - Meyle kontynuuje swoją główną działalność

W tym roku inżynierowie Meyle są już w blokach startowych, aby jak najszybciej wykorzystać know how i wiedzę zgromadzoną na torze wyścigowym do projektowania własnych produktów. Każdy kilometr na torze to kolejne cenne dane niezbędne do dalszego rozwoju i optymalizacji oferty produktów. Dlatego właśnie Meyle już od kilku lat współpracuje z drezdeńskim zespołem T3 Motorsport. Podobnie jak w poprzednich latach współpraca z nim w ramach serii ADAC GT Masters stanowi centralny punkt zaangażowania sponsoringowego firmy Meyle.

 

Premierę tegorocznej współpracy stanowi start Audi R8 LMS GT4 w serii DTM Trophy. Ponadto samochód Lamborghini Huracán GT3 Evo zespołu T3 już po raz drugi z rzędu weźmie udział w serii ADAC GT Masters. Oba samochody wyróżniają się całkowicie nowym designem Meyle. Znane są również nazwiska kierowców obu maszyn: Max Paul pozostaje nadal ambasadorem marki Meyle i otrzymuje wsparcie fabrycznego kierowcy Lamborghini, Marco Mapelliego. Razem tworzą najlepszy duet kierowców, z którym zespół T3 ma nadzieję na wiele miejsc na podium w tegorocznych wyścigach.

 

Meyle wraz ze swoimi doświadczonymi inżynierami będzie wspierać zespół T3 Motorsport na torze, aby stworzyć jak najlepsze warunki stworzenia perfekcyjnego samochodu i wypracowania najwyższych osiągów – mówi André Huschke, kierownik działów Product Management, Engineering & Data Management w firmie Meyle.

SL Trucksport 30 - Sascha Lenz ponownie na starcie w samochodzie "Nala"

W 2021 roku, po przerwie spowodowanej pandemią COVID 19, ponownie odbywały się wyścigi FIA European Truck Racing Championship. Współpraca sponsorska z Saschą Lenzem będzie kontynuowana również i w tym roku. Wicemistrz chce nawiązać do sukcesów z ubiegłego sezonu, w którym wielokrotnie stawał na podium, a dzięki zainstalowaniu ponad 15 części Meyle, które z łatwością wytrzymują ekstremalne warunki panujące podczas wyścigów pojazdów ciężarowych, jest na to doskonale przygotowany w swoim samochodzie „Nala”.

DRM & ADAC Opel e-Rally - Meyle stawia na nowe technologie napędowe

Po sukcesie w ubiegłym sezonie, Meyle będzie kontynuować swoją działalność sponsorską w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec również z Christianem Riedemannem. Meyle jako sponsor przywiązuje szczególną wagę do współpracy z nim i prowadzonym przez niego zespołem juniorskim, który w przyszłym sezonie po raz drugi z rzędu weźmie udział w ADAC Opel e-Rally. Pierwszy sezon Mistrzostw e-Rally miał miejsce rok temu – firma Meyle była tam obecna i pozostaje wierna pionierskiemu duchowi założyciela firmy Wulfa Gaertnera, który sam był zapalonym kierowcą wyścigowym.

 

Dzięki naszemu zaangażowaniu w Opel e-Rally firma Meyle chce pozostać w tradycji pionierskiego ducha, opracowując w ramach tej współpracy najwyższej jakości części do nowych technologii napędowych i w najlepszy możliwy sposób wspierając połączenie tradycyjnego sportu samochodowego z bardziej zrównoważoną przyszłością – wyjaśnia André Huschke.

 

Źródło: Meyle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).