MEWA oszczędza wodę podczas mycia czyściw | MOTOFAKTOR

MEWA oszczędza wodę podczas mycia czyściw

person Redakcja 22/03/2023

MEWA przekonuje, że oszczędzanie zasobów naturalnych, w tym wody, może generować również oszczędności finansowe dla firmy.

 

Usługa firmy Mewa w zakresie czyściw bawełnianych wielokrotnego użytku przeznaczonych do zastosowań przemysłowych jest bardzo zrównoważona, a oszczędność zasobów realizowana jest w trakcie całego cyklu życiowego produktu: zarówno w fazie wytwarzania, jak i prania bawełnianych czyściw. Pranie realizowane jest w instalacjach charakteryzujących się wysokim stopniem innowacyjności technologii, co jest z korzyścią dla ochrony środowiska.

Technologia prania przyjazna dla środowiska naturalnego

Każda pralnia firmy Mewa dysponuje szeregiem instalacji służących do przetwarzania odzyskiwanych w trakcie prania substancji szkodliwych. Są to własne rozwiązania firmy służące ochronie środowiska. W porównaniu z tradycyjnymi technologiami prania pozwalają one zmniejszyć obciążenia środowiska naturalnego prawie o 85%.

 

Pranie tekstyliów odbywa się w oparciu o specjalną technologię, która w porównaniu z tradycyjnymi metodami pozwala zaoszczędzić do 50% wody wykorzystywanej w procesie prania. Umożliwia to opracowana przez firmę Mewa technologia ponownego wykorzystania wody, czyli tzw. system kaskadowy. Umożliwia on ponowne wykorzystanie wody pochodzącej z głównego procesu prania i procesu płukania. Po przefiltrowaniu i odpowiednim przygotowaniu woda wykorzystywana jest w wielostopniowych procesach prania. W ten sposób firma Mewa redukuje prawie o połowę zużycie świeżej wody i zużycie energii niezbędnej do ogrzewania własnych instalacji

Firma Mewa angażuje się w cały proces ochrony środowiska. Stopień czystości wody osiągany w zakładowej oczyszczalni ścieków wynosi 99,8%, a więc o wiele więcej niż wymagają tego urzędowo określone normy.

 

Należy również podkreślić, że pranie odbywa się przy użyciu odpowiednich, minimalnych ilości środków piorących i innych biodegradowalnych środków czyszczących. Skład oraz ilość środków piorących obliczane są w procesie sterowanym automatycznie, w oparciu o dane ściśle określone na podstawie praktyki i zweryfikowane przez zespół realizujący proces prania.

 

Fakt, że Mewa była pierwszą firmą w branży tekstylnej, która uzyskała w 1997 roku międzynarodowy certyfikat w zakresie ochrony środowiska ISO 14001, czy też liczne nagrody, jakie firma otrzymała za wkład w zrównoważony rozwój, to tylko niektóre z dowodów na realizowane od ponad stu lat zaangażowanie firmy w ochronę środowiska – mówi Piotr Borowczyk, przedstawiciel firmy Mewa w Polsce.

 

Źródło: Mewa

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).