Meritor nabywa AxleTech i umacnia w trzech segmentach | MOTOFAKTOR

Meritor nabywa AxleTech i umacnia w trzech segmentach

person Adrian Januszkiewicz 9/05/2019

Meritor ogłosił podpisanie umowy z The Carlyle Group, przejmując dzięki temu AxleTech za około 175 mln dol.

Transakcja przyspiesza realizację celów M2022 firmy Meritor w celu przyspieszenia globalnej sprzedaży i wzrostu poprzez wykorzystanie kluczowych kompetencji firmy do strategicznego rozwoju na rynkach sąsiednich. Dodanie AxleTech wzmacnia platformę rozwoju Meritor, oferując wysoce komplementarny globalny portfel produktów w segmentach off-roadowych, obronnych, specjalistycznych i posprzedażnych.

 

Oferta AxleTech obejmuje pełną linię produktów niezależnych zawieszeń, osi, układów hamulcowych i elementów układu napędowego. Możliwości te umożliwią Meritorowi zaoferowanie klientom globalnym szerszego wachlarza zróżnicowanych produktów i rozwiązań, a jednocześnie dalszą dywersyfikację portfolio firmy.

 

AxleTech z siedzibą główną w Troy w stanie Michigan jest prywatną firmą wiodącą w dziedzinie technologii, która projektuje, konstruuje, produkuje, sprzedaje i serwisuje układy napędowe i komponenty, koncentrując się na zastosowaniach terenowych. AxleTech wygenerował 248 milionów dol. przychodów w roku kalendarzowym 2018.

Z radością witamy AxleTech z powrotem w rodzinie Meritor. Dodanie AxleTech jest atrakcyjną, tworzącą wartość szansą na poszerzenie naszej pozycji na atrakcyjnych rynkach sąsiednich i rozwój naszej strategii M2022. Techniczna wiedza Meritor, doskonałość operacyjna i udokumentowane osiągnięcia będą potężną platformą do przyspieszenia wzrostu. Nasze portfele produktów są wysoce komplementarne i dzielimy się zobowiązaniami wobec naszych pracowników i klientów. Z niecierpliwością oczekujemy realizacji pełnych korzyści z transakcji, służąc jako główny dostawca dla naszych globalnych klientów i zwiększając wartość dla akcjonariuszy. Jay Craig dyrektor generalny i prezes Meritor
AxleTech stał się silnym, zaawansowanym producentem rozwiązań napędowych w segmencie pojazdów terenowych i obronnych. Rozwiązania te obejmują osie o dużej wytrzymałości, nowe możliwości regeneracji i elektryczne układy napędowe dla naszej globalnej bazy klientów. Dzisiaj zapisuje się ekscytujący rozdział dla AxleTech i odzwierciedla wspólne wysiłki całego naszego zespołu. Wierzymy, że głębokie zrozumienie biznesu przez Meritor i najlepsze w swojej klasie możliwości są naturalnym wsparciem dla następnej fazy rozwoju AxleTech. Bill Gryzenia CEO AxleTech

 

Źródło: Meritor

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).