Mercedes-Benz Trucks Polska partnerem strategicznym kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych | MOTOFAKTOR

Mercedes-Benz Trucks Polska partnerem strategicznym kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych

person Redakcja 23/06/2021

Podczas X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników debiutuje kategoria Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników po raz pierwszy włączyły do swojego programu kategorię Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych. To odpowiedź organizatorów wydarzenia na zainteresowanie młodych mechaników tą branżą oraz brak specjalistów od napraw pojazdów wagi ciężkiej.

 

Nowa kategoria od razu zyskała uznanie i prestiżowego partnera strategicznego. Mercedes-Benz Trucks Polska zadba o dostarczenie wszechstronnej wiedzy młodym mechanikom startującym w tej kategorii. Edukacja obejmie nie tylko wiedzę o pojazdach czy komponentach niezbędnych do ich naprawy, ale także samą branżę i jej fascynującą historię.

W tym roku marka Mercedes-Benz Trucks świętuje trzy jubileusze. Dlatego podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników będziemy sprawdzać nie tylko wiedzę techniczną związaną z branżą ciężarową, ale także poruszymy kwestie dotyczące jej historii. Naszym wspólnym celem jest zasilenie rynku wszechstronnie wykształconymi mechanikami pojazdów ciężarowych. Igor Kaczorkiewicz Head of Product & Marketing, PRw Mercedes-Benz Trucks Polska

 

 

Młodzi mechanicy będą mieli okazję poznać niezwykle ciekawe fragmenty historii rozwoju rynku ciężarowego, z którym chcą związać swoją przyszłość. W tym roku mija bowiem 125 lat od wynalezienia ciężarówki. Pierwszy na świecie samochód ciężarowy z silnikiem spalinowym został zbudowany w 1896 roku przez Gottlieba Daimlera.

 

Dodatkowo, dwa ważne jubileusze świętuje Mercedes-Benz Trucks. W 2021 roku mija dokładnie 75 lat od pojawienia się pierwszego pojazdu Mercedes-Benz Unimog. Unimog to marka nośników narzędzi specjalistycznych oraz pojazdów transportowo-roboczych dla bardzo trudnych warunków terenowych, czyli średnich samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła, zdolnych do poruszania się w terenie, wykorzystywanych przez specjalistyczne służby i w wojsku.

 

Z kolei 25 lat kończy w tym roku Mercedes-Benz Actros, który zainicjował nową generację ciężarówek, zaprojektowanych pod kątem pokonywania długich tras.

Ogromnie nas cieszy, że firma z tak długą historią jak Mercedes-Benz Trucks dołączyła do grona partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Wierzymy, że jako partner strategiczny kategorii Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych eksperci Mercedes-Benz Trucks Polska dostarczą naszym uczestnikom potężną dawkę wszechstronnej wiedzy o rynku ciężarowym. Wspólnie zadbamy o edukację przyszłych mechaników. Adrian Dekowski Prezes V8 Team, organizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

 

Dzięki akcji specjalnej przygotowanej przez Mercedes-Benz Trucks Polska uczestnicy eliminacji do Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników, które odbyły się 18 czerwca 2021 roku, mieli szansę na zdobycie „zielonej karty” i udziału w finale bez względu na wyniki testów. Młodzi mechanicy mogą także na bieżąco korzystać z materiałów edukacyjnych dostarczanych przez Mercedes-Benz Trucks Polska za pośrednictwem Akademii Młodego Mechanika.

 

Źródło: Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników

 

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).