Mazda zmniejsza produkcję na czas pandemii | MOTOFAKTOR

Mazda zmniejsza produkcję na czas pandemii

person Adrian Januszkiewicz 25/03/2020

Mazda zdecydowała się na dostosowanie produkcji w swoich zakładach na całym świecie m.in. z uwagi na trudności w pozyskiwaniu podzespołów.

W okresie od 28 marca do 30 kwietnia Mazda planuje wstrzymać produkcję na 13 dni, a w zakładach w Hiroszimie i Hofu uruchomić zmiany dzienne tylko przez 8 dni. Japońska marka zamierza przenieść część produkcji, pierwotnie planowanej na ten okres, na drugi kwartał lub kolejne miesiące roku obrotowego kończącego się w marcu 2021 r., monitorując jednocześnie rozwój sytuacji na globalnych rynkach. W okresie zawieszenia prac w fabrykach, działalność operacyjna ma być nadal prowadzona.

 

W pozostałych fabrykach Mazdy zlokalizowanych poza Japonią, zakład produkcyjny w Meksyku – Mazda de Mexico Vehicle Operation zostanie zamknięty przez ok. 10 dni począwszy od 25 marca, a AutoAlliance (Thailand) Co., Ltd. – fabryka Mazdy w Tajlandii zawiesi produkcję na podobny czas od końca marca.

 

W wybranych krajach, jak Japonia i Chiny Mazda zamierza prowadzić wznowioną niedawno działalność handlową. W przypadku innych regionów świata, w tym Europy, ma podjąć odpowiednie działania z poszanowaniem lokalnej polityki, zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa i czynić starania, aby zminimalizować wpływ na działalność sieci sprzedaży i obsługę klientów. Ponadto, ma nadal pracować nad zminimalizowaniem wpływu wirusa na lokalnych partnerów biznesowych.

 

Źródło: Mazda

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).