MAXUS e-Deliver 3 elektryfikuje Pocztę Polską | MOTOFAKTOR

MAXUS e-Deliver 3 elektryfikuje Pocztę Polską

person Maciej Blum 23/08/2023

Arval Service Lease Polska wygrał postępowanie przetargowe na dostawę 25 elektrycznych samochodów dostawczych dla Poczty Polskiej. Łączna wartość kontraktu to prawie 4 mln zł.

Dzięki umowie z Arval Service Lease Polska, Poczta Polska wyposaży swoją flotę nowymi modelami elektrycznych pojazdów marki MAXUS e-Deliver 3. Umowa jest kontynuacją współpracy obu spółek, rozpoczętej w 2019 roku.

 

Wdrożenie nowych samochodów jest kolejnym etapem modernizacji floty Poczty Polskiej i elementem strategii rozwoju, realizowanej w celu efektywniejszej obsługi przesyłek.

 

„Poczta Polska dąży do modernizacji swojej floty i stawia na elektromobilność. Spółka zdecydowała się na wynajem samochodów elektrycznych z powodu oszczędności, z troski o jakość powietrza, ograniczenie emisji CO2, zmniejszenia natężenia hałasu, ale również z chęci zapewnienia pracownikom bardziej komfortowych warunków pracy. To kolejna inicjatywa Spółki pokazująca, że inwestujemy w perspektywiczne rozwiązania, które będą pozytywnie wpływały na środowisko naturalne. Te działania wpisują się w przyjęte w Spółce kierunki rozwoju i wpłyną na dalszą popularyzację wykorzystania pojazdów niskoemisyjnych w transporcie drogowym” – powiedział Andrzej Bodziony Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

 

Kontrakt na wynajem pojazdów między Pocztą Polską a Arval został podpisany na podstawie przetargu rozstrzygniętego w maju br. Umowa zawarta została na okres 36 miesięcy i obejmuje kompleksowy pakiet serwisowy, ubezpieczenie pojazdów oraz sezonową wymianą opon. Kurierzy Poczty Polskiej będą korzystać z nowych samochodów w całej Polsce. Poczta Polska skorzysta także z rządowego programu „Mój elektryk”, a Arval koordynuje  przygotowanie odpowiednich wniosków.

 

„W Arval głęboko wierzymy w znaczenie zrównoważonej mobilności i jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć Pocztę Polską w jej dążeniu do ekologicznych rozwiązań transportowych. To drugi przetarg, który wygraliśmy i druga umowa, którą podpisaliśmy w ciągu ostatnich lat na auta elektryczne. To daje nam ogromną satysfakcję i potwierdza naszą zdolność do udanej współpracy. Dzięki tej umowie, która obejmuje również samochody zastępcze, Arval zagwarantuje klientowi pełną mobilność. Nowe pojazdy pozwolą Poczcie Polskiej na jeszcze bardziej efektywne i ekologiczne dostarczanie paczek na co dzień. Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że możemy być częścią tej pozytywnej zmiany. To kolejna udana współpraca Arval z ważną spółką z sektora publicznego, co dodatkowo potwierdza naszą pozycję jako lidera elektromobilności w Polsce i kluczowego partnera w elektryfikacji flot w segmencie publicznym” mówi Agnieszka Gołaszewska, Commercial Director w Arval Service Lease Polska.

 

MAXUS w barwach Poczty Polskiej

 

Pojazdy MAXUS e-Deliver 3 to pierwsze samochody dostawcze, które były od początku projektowane jako pojazdy elektryczne. Dzięki temu mają przestronne wnętrze i ładowność do  905 kg. Auta wyposażone są w silnik elektryczny o mocy 90 KW i baterię o pojemności 50,2 kWh. Zasięg pojazdu w zakresie około 371 km (WLTP mieszany) daje pewność, że e-Deliver 3 poradzi sobie nawet z dłuższymi trasami bez konieczności częstego ładowania.

 

Dane z tegorocznego „Barometru Flotowego” Arval Mobility Observatory pokazują, że 55 proc. dużych przedsiębiorstw w Polsce planuje rozszerzenie swojej floty pojazdów użytkowych w ciągu najbliższych 3 lat. Niemal co piąta firma posiadająca auta służbowe, zamierza w ciągu trzech lat zacząć korzystać z w pełni elektrycznych samochodów dostawczych.

 

Umowa z Pocztą Polską to dla Arval kolejny duży kontrakt na zeroemisyjne pojazdy dla sektora publicznego w tym roku. W maju firma zrealizowała wydanie dużej partii z 83 samochodów elektrycznych zamówionych przez Krakowski Holding Komunalny.

 

Źródło: Poczta Polska, Arval Service Lease Polska

user photo

Autor

Maciej Blum

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).