MATERI’ACT— nowa spółka w Grupie FORVIA | MOTOFAKTOR

MATERI’ACT— nowa spółka w Grupie FORVIA

Grupa FORVIA powołała do życia nową spółkę nazwaną MATERI’ACT. Jej zadaniem ma być projektowanie i produkcja materiałów w sposób zrównoważony.

 

 

Kwestie środowiskowe nie powinny być jedynie chwytem marketingowym, ale realnymi działaniami na rzecz trwałej zmiany. Wychodząc z takiego założenia FORVIA uruchomiła nową spółkę, która ma wytwarzać materiały, redukujące emisję CO2 nawet o 85% w porównaniu z tymi obecnymi.

Cel: zerowa emisja

Nowy podmiot wnosi ponad 10-letnie doświadczenie w formułowaniu i przetwarzaniu materiałów pochodzących z recyklingu i pochodzenia biologicznego. Dążyć ma on nie tylko do zerowej emisji netto, ale też do wygenerowania ponad 2 mld euro sprzedaży w 2030 roku oraz zatrudnienia 400 osób na trzech kontynentach w ciągu najbliższych dwóch lat.

 

Nowa spółka ma za zadanie przyspieszyć proces realizacji jednego z najważniejszych celów FORVII, jakim jest doprowadzenie do neutralności produktów pod względem emisji CO2 — tłumaczy Ewa Kwiecińska, Country Communication Manager i dodaje — FORVIA jest pierwszą spółką z branży motoryzacyjnej, której cel potwierdzony został przez inicjatywę Science Based Targets initative (SBTi, a dzięki naszym działaniom zrealizowane zostanie także ważne życzenie użytkowników końcowych, aby ich pojazdy były bardziej zrównoważone.

Zrównoważone materiały

Asortyment produktów, które oferować ma nowa spółka, obejmuje recyklingowane, biozwiązki i związki wychwytujące węgiel, folie pochodzenia biologicznego, włókna węglowe o niskiej emisji CO2 oraz zieloną stal dla przemysłu motoryzacyjnego i nie tylko. Surowce niezbędne do wytwarzania wspomnianych materiałów są zabezpieczone, dzięki współpracy z kluczowymi partnerami, m.in. Veolia, która oferuje surowce dla tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu czy Ananas Anam, specjalizujący się w wykorzystywaniu ananasa, do tworzenia materiałów mających zastąpić skórę.

Działania dla dobra planety

Dzięki partnerstwom z innymi podmiotami możliwe jest budowanie nie tylko trwałej przewagi konkurencyjnej, ale także zwiększenie wydajności i wywarcie trwałego wpływu na przemysł — mówi Ewa Kwiecińska — Naszymi działaniami udowadniamy, że istnieją jakościowe alternatywy dla wykorzystywanych obecnie w branży motoryzacyjnej materiałów, co również może być elementem edukacyjnym i uświadamiającym inne podmioty na rynku — podkreśla.

 

Nowa spółka swoją siedzibę będzie miała w Lyonie we Francji, gdzie od bieżącego roku ma ruszyć centrum badawczo-rozwojowe. Pozwolić ma ono na ciągłe poszukiwania i rozwój procesu projektowania oraz produkcji zrównoważonych materiałów.

 

Źródło: FORVIA

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).