Martin Wellhoeffer w zarządzie Grupy MAHLE | MOTOFAKTOR

Martin Wellhoeffer w zarządzie Grupy MAHLE

person Redakcja 13/02/2023

Od 1 maja br. Martin Wellhoeffer ma być nowym członkiem zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialnym za mechatronikę i elektronikę.

 

 

Wellhoeffer, który ukończył inżynierię samochodową, pracuje w MAHLE od prawie 20 lat, ostatnio jako wiceprezes ds. sprzedaży i inżynierii aplikacji. Ma zastąpić odchodzącego na emeryturę Wilhelma Emperhoffa. dr inż. Roger Busch ma zostać nowym wiceprezesem wykonawczym ds. sprzedaży i inżynierii aplikacji.

 

Dzięki wieloletniej pracy w MAHLE Martin Wellhoeffer zna firmę od podszewki i jako absolwent inżynierii samochodowej doskonale poradzi sobie z nowymi zadaniami — powiedział prof. dr Heinz K. Junker, przewodniczący rady nadzorczej MAHLE – Jednostka biznesowa Mechatronika i Elektronika odgrywa kluczową rolę w transformacji naszej Grupy w kierunku e-mobilności.

 

Elektryfikacja jest głównym obszarem strategicznym MAHLE. Firma koncentruje się w szczególności na rozwoju elektrycznych układów napędowych i technologii ładowania pojazdów elektrycznych.

 

W imieniu zarządów MAHLE chciałbym podziękować Wilhelmowi Emperhoffowi za ponad dekadę oddanej pracy dla Grupy. Życzę mu wszystkiego najlepszego na kolejnym etapie życia – dodał Przewodniczący Rady Nadzorczej.

 

Wilhelm Emperhoff, Członek Zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za Mechatronikę i Elektronikę do 30 kwietnia 2023 r., Fot. MAHLE
Wilhelm Emperhoff, Członek Zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za Mechatronikę i Elektronikę do 30 kwietnia 2023 r., Fot. MAHLE

Emperhoff kierował jednostką biznesową od momentu jej powstania w 2020 roku. Wcześniej przez siedem lat był Członkiem Zarządu odpowiedzialnym za Filtrację i Urządzenia Peryferyjne do Silników.

 

Martin Wellhoeffer spędził całą swoją dotychczasową karierę zawodową w grupie MAHLE. Po uzyskaniu dyplomu z inżynierii samochodowej w 2004 roku dołączył do MAHLE jako stażysta w dziale sprzedaży, a następnie przez kilka lat był odpowiedzialny za wielu dużych klientów na różnych stanowiskach, w tym kierownika ds. kluczowych klientów. W 2015 roku został Szefem Strategii Grupy i Planowania Sprzedaży. Wellhoeffer jest od 2019 roku wiceprezesem wykonawczym ds. sprzedaży i inżynierii aplikacji oraz członkiem komitetu zarządzającego MAHLE.

 

Następcą Martina Wellhoeffera zostanie dr inż. Roger Busch.

 

Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy Mahle 15.09.2022
Arnd Franz CEO i Dyrektor Zarządu Grupy MAHLE, Fot. MAHLE

Roger Busch ma udowodnioną wiedzę systemową w zakresie napędów pojazdów i zarządzania temperaturą oraz wieloletnie doświadczenie we współpracy z naszymi klientami na całym świecie. Wraz z nim MAHLE podejmie kolejne kroki w kierunku mobilności przyszłości – powiedział Arnd Franz, prezes zarządu grupy i dyrektor generalny MAHLE.

 

dr inż. Roger Busch, MAHLE
dr inż. Roger Busch zostanie nowym EVP Sales i członkiem Komitetu Zarządzającego MAHLE od 1 maja 2023 r., Fot. MAHLE

Roger Busch rozpoczął swoją karierę w firmie Robert Bosch GmbH. W 2015 roku został dyrektorem zarządzającym byłej spółki joint venture Bosch Mahle Turbosystems. Busch dołączył do MAHLE Group w 2019 roku. Jako wiceprezes był odpowiedzialny za Compressors Profit Center, a ostatnio za rozwój produktów w Thermal Management Business Unit.

 

 

Źródło: MAHLE

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).