Marka TRP na rynku już od 30 lat | MOTOFAKTOR

Marka TRP na rynku już od 30 lat

Marka TRP, należąca do PACCAR Parts, świętuje w 2024 roku 30 lat działalności w branży. Oferuje części zamienne do pojazdów ciężarowych i autobusów.

„Przez ostatnie 30 lat marka TRP dostarczała wartościowe i niezawodne części i usługi, na których nasi klienci polegali każdego dnia” — komentuje Laura Bloch, dyrektor generalny PACCAR Parts i wiceprezes PACCAR – „Jesteśmy dumni, że w ofercie produktów PACCAR Parts znajduje się linia TRP”.

TRP powstało w Europie w 1994 roku. Za pośrednictwem punktów dealerskich DAF wypromowała swój szeroki asortyment produktowy do pojazdów ciężarowych. Wraz z upływem lat zasięg marki stał się globalny.

TRP to już 300 punktów sprzedaży

Produkty TRP są dostępne w punktach dealerskich Kenworth, Peterbilt i DAF na całym świecie, a także przez Internet oraz w dedykowanych sklepach TRP. Pierwszy sklep sieci TRP otwarto w 2013 roku w Polsce. W 2014 roku działało już 18 punktów w Europie, Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Z kolei w 2015 roku w Kansas City w stanie Missouri otwarto pierwszy sklep TRP w Ameryce Północnej. Wtedy też marka TRP uruchomiła sklepy w Nowej Zelandii i Mauritiusie. W 2016 r. uruchomiono rekordową liczbę 41 nowych placówek, a globalny zasięg marki objął Irlandię, Węgry, Australię i Kanadę. W ostatnich latach TRP kontynuuje rozwój sieci sklepów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie działa ponad 320 punktów TRP w 45 krajach na całym świecie.

Dużo części na magazynie i szybko dostępne

Sprzedaż części TRP odbywa się ze strategicznie zlokalizowanych (także na Starym Kontynencie) centrów dystrybucyjnych dostarczających je do sieci dealerów DAF i TRP. DAF centralnie zarządza zapasami dealerów. Dla lepszych możliwości dostaw części dla dealerów DAF i klientów w Niemczech, Szwajcarii i wschodniej części Francji, PACCAR Parts buduje nowe europejskie centrum dystrybucji w Massbach w Bawarii w Niemczech, które ma być uruchomione w IV kwartale br.

Celem dalszy rozwój

„W nadchodzących latach mamy ambicję rozwoju marki TRP” — mówi Dick Leek, dyrektor generalny PACCAR Parts Europe. – „Poza dalszym rozszerzaniem naszej oferty produktów i zwiększaniem liczby punktów sprzedaży będziemy nadal zapewniać niezwykle szybkie dostawy wysokiej jakości części od renomowanych dostawców w konkurencyjnej cenie. Marka TRP zawsze ma odpowiednie rozwiązanie dla każdego klienta”.

Źródło: DAF

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).