MAN i CNL testują elektryczne ciężarówki | MOTOFAKTOR

MAN i CNL testują elektryczne ciężarówki

person Adrian Januszkiewicz 18/09/2018

Dziewięć przedsiębiorstw należących do konsorcjum CNL otrzymało pierwsze elektryczne ciężarówki od MAN TGM, które bedą teraz sprawdzane w terenie.

Joachim Drees, prezes zarządu MAN Truck & Bus AG, oraz Dr. Ulrich Dilling, członek zarządu odpowiedzialny za pion Produkcja i Logistika, przekazali w dniu 13.09 br na terenie zakładu produkcyjnego w Steyr pierwsze elektryczne pojazdy ciężarowe MAN TGM dziewięciu przedsiębiorstwom należącym do CNL – austriackiego konsorcjum zajmującego się zrównoważoną logistyką (Council für nachhaltige Logistik). Jest to równocześnie początek intensywnych testów wdrożeniowych prowadzonych przez członków konsorcjum CNL: Gebrüder Weiss, HOFER, Magna Steyr, METRO, Quehenberger Logistics, REWE, Schachinger Logistik, SPAR i browar Stiegl. Firmy te w najbliższych miesiącach przetestują szczegółowo pojazdy w rzeczywistych warunkach realizacji codziennych zadań logistycznych i transportowych.

 

Oficjalne przekazanie pojazdów jest kolejnym krokiem milowym na drodze MAN Truck & Bus do elektryfikacji miejskiego ruchu dystrybucyjnego, w którym coraz ważniejszymi kryteriami stają się brak emisji zanieczyszczeń i niski poziom hałasu. Praktyczne wdrożenie w ramach realizacji codziennych zadań logistycznych przez członków konsorcjum CNL jest wyrazem przyjętego przez MAN założenia, aby zrównoważone rozwiązania logistyczne projektować wspólnie z klientami, przy uwzględnieniu ich własnych doświadczeń praktycznych.

 

Podczas ceremonii przekazania, która odbyła się w zakładach MAN w Steyr gdzie produkowane są pojazdy klasy lekkiej i średniej TGL i TGM , Joachim Drees wyraził przekonanie o zasadności wspólnego projektu z CNL:

Nareszcie na drogach pojawiły się pierwsze pojazdy elektryczne MAN testowane w rzeczywistych warunkach pracy naszych klientów. Dostarczają teraz na przykład napoje, artykuły spożywcze i części zamienne do samochodów niemal bez hałasu, nie generując przy tym lokalnie emisji. Przekazanie pierwszych eTrucków jest szczególnym momentem nie tylko dla projektu współpracy z konsorcjum CNL, ale także dla 260-letniej historii przedsiębiorstwa MAN. Joachim Drees prezes zarządu MAN Truck & Bus AG

 

Inicjator i rzecznik konsorcjum CNL, Max Schachinger, chwalił projekt:

Znamy i odczuwamy na własnej skórze zmiany klimatu i środowiska, i wszyscy chcemy, aby nasze miasta były przyjazne dla życia. Oprócz podejmowania indywidualnych kroków, łączymy też nasze siły i wspólnie z pierwszymi e-ciężarówkami i MAN przechodzimy do czynów: dziś rozpoczyna się koniec ery surowców kopalnych i rozpoczyna przyszłość zrównoważonej elektromobilności. Max Schachinger

 

Konsorcjum CNL jest wyjątkową inicjatywą w Europie. 18 największych austriackich firm handlowych, logistycznych i produkcyjnych połączyło swoje siły, aby wspólnie poszukiwać rozwiązań w ramach zrównoważonej logistyki. Konsorcjum CNL działa przy centrum przemian globalnych i zrównoważonego rozwoju na uniwersytecie zasobów naturalnych w Wiedniu (BOKU – Universität für Bodenkultur).

 

Testy praktyczne realizowane są w ramach projektu „Megawatt“ i wspierane są dotacją w wysokości 3.012.648,00 euro ze środków funduszu klimatycznego i energii Klima- und Energiefonds austriackiego rządu federalnego w ramach programu „Latarnie morskie elektromobilności“.

 

Źródło: MAN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).