MAHLE sprzedaje swój dział termostatów | MOTOFAKTOR

MAHLE sprzedaje swój dział termostatów

MAHLE planuje sprzedać swoją działalność w zakresie termostatów holdingowi przemysłowo-inwestycyjnemu ADMETOS. Podpisano już umowę.

 

 

MAHLE i ADMETOS podpisali na początku sierpnia umowę sprzedaży działu termostatów. ADMETOS zamierza przejąć rozwój i produkcję z około 600 pracownikami w sześciu krajach.

 

W swojej nowej strategii MAHLE koncentruje się na elektryfikacji i systemach zarządzania ciepłem, a także na przywództwie kosztowym w zakresie komponentów do wysokowydajnych, ekologicznych silników spalinowych. W tym kontekście Grupa zdecydowała się na sprzedaż grupy produktowej termostatów, która nie będzie w przyszłości stanowić strategicznego segmentu biznesowego MAHLE. Termostaty to elementy sterujące temperaturą wody chłodzącej w silnikach spalinowych.

 

Dzięki ADMETOS mamy nabywcę, który skupi swoją uwagę i energię na branży termostatów i celowo wyprowadzi ją poza Grupę MAHLE w przyszłość – powiedział Jumana Al-Sibai, członek zarządu Grupy MAHLE odpowiedzialny za zarządzanie termiczne.

 

Grupa produktowa posiada szerokie portfolio klientów z długimi terminami realizacji złożonych zamówień.

 

ADMETOS to zarządzany przez właściciela holding przemysłowo-inwestycyjny z doświadczeniem w sektorze motoryzacyjnym.

 

Planujemy rozszerzenie działalności w zakresie termostatów. Widzimy dalszy potencjał w zastosowaniach przemysłowych i możliwości rozwoju poprzez rozszerzenie portfolio również poza sektorem mobilności – powiedzieli dyrektorzy zarządzający ADMETOS, Kai Dorn i Florian Prettl.

 

Sprzedaż obejmuje lokalizacje Qingdao (Chiny), Berga (Niemcy), Querétaro (Meksyk) oraz obszar rozwoju termostatów w Stuttgarcie (Niemcy). W Mühlacker (Niemcy), Busan (Korea Południowa), Grugliasco (Włochy) i Holýsov (Czechy) dotyczy to tylko obszarów produkcji termostatów, bez pozostałych znajdujących się tam grup produktów.

 

Sprzedaż termostatów w handlu częściami zamiennymi i akcesoriami pod markami MAHLE i Behr ma być nadal prowadzona przez ogólnoświatową sieć MAHLE Aftermarket.

 

Źródło: MAHLE

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).