Mahle Powertrain ma nowe centrum R&D akumulatorów | MOTOFAKTOR

Mahle Powertrain ma nowe centrum R&D akumulatorów

Mahle Powertrain otworzył nowe, najnowocześniejsze centrum rozwoju akumulatorów w Stuttgarcie, specjalnie, aby zaspokoić potrzeby swoich europejskich klientów.

 

 

Nowy obiekt zajmuje powierzchnię ponad 1300 m2 i może pomieścić wszystkie aspekty rozwoju akumulatorów, od wstępnego prototypowania po produkcję na małą skalę, a jego możliwości obejmują zastosowania od małych rowerów elektrycznych po duże elektryczne ciężarówki. Nowy obiekt powstał po utworzeniu centrum rozwoju pojazdów i akumulatorów w siedzibie firmy w Northampton, które zostało otwarte w zeszłym roku.

 

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie projektowania, rozwoju, testowania i optymalizacji akumulatorów do pojazdów elektrycznych, z przyjemnością otwieramy kolejny nowy obiekt, który będzie wspierał naszych klientów w europejskim przemyśle motoryzacyjnym – powiedział Simon Reader, MAHLE Dyrektor zarządzający Powertrain – Centrum działa sprawnie po ukończeniu wielu projektów dla partnerów OEM. Obiekt zaprojektowaliśmy z myślą o przyszłej rozbudowie, o dodatkowe usługi i zwiększoną pojemność już na etapie planowania.

 

Obiekt składa się z w pełni wyposażonej prototypowni, w której znajduje się najnowocześniejsza stacja spawania laserowego z dwoma robotami, obsługująca aktywne moduły akumulatorów HV.

 

Kompleksowy dział testowy, zdolny do testowania pakietów niskiego i wysokiego napięcia do maksymalnie 1200 V, 2000 A lub 550 kW, obejmuje dwie komory klimatyczne pracujące w zakresie od -40°C do +90°C w pełnym zakresie starzenia, badania elektryczne i termiczne. Obiekt może także odtwarzać symulowane cykle jazdy w trudnych warunkach, a samogasnące stoły warsztatowe i zbiorniki na wodę zachowują najwyższe standardy bezpieczeństwa.

 

Źródło: Mahle

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).