Mahle i Forvia Hella sprzedali udziały w BHTC | MOTOFAKTOR

Mahle i Forvia Hella sprzedali udziały w BHTC

Mahle i Forvia Hella pomyślnie zakończyli sprzedaż swoich 50% udziałów w spółce JV Behr-Hella Thermocontrol (BHTC) firmie AUO Corporation.

Zakończona właśnie sprzedaż akcji BHTC jest wynikiem  dyskusji pomiędzy Mahle i Forvia Hella na temat przyszłości i kierunku rozwoju BHTC. Rozmowy podjęto w kontekście zmiany klauzuli kontrolnej w umowie joint venture po przejęciu przez Forvię (wcześniej: Faurecia) większościowego pakietu udziałów w Forvia Hella.

Strony podpisały umowę sprzedaży udziałów 2 października 2023 r. Transakcja zatwierdziły już odpowiednie władze. Całkowita cena zakupu opiera się na wartości przedsiębiorstwa wynoszącej 600 milionów euro.

BHTC z siedzibą w Lippstadt prowadzi działalność w dziedzinie klimatyzacji i w zakresie rozwiązań systemowych z zakresu HMI (Human-Machine-Interface). Firma zatrudnia obecnie około 3100 osób na całym świecie i w 2023 roku wygenerowała sprzedaż na poziomie 634 milionów euro.

AUO Corporation, która wykupiła udziały w BHTC, opracowuje rozwiązania w zakresie inteligentnych kokpitów i mobilności. Działa na rynku od 1996 r. i działa obecnie w Azji, Stanach Zjednoczonych i Europie, zatrudniając 38 000 osób.

Źródło: Mahle

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).