Maciej Oleksowicz wśród 25 Menedżerów Roku 2019 | MOTOFAKTOR

Maciej Oleksowicz wśród 25 Menedżerów Roku 2019

Maciej Oleksowicz, prezes Zarządu Inter Cars, znalazł się wśród 25 Menedżerów Roku 2019 według magazynu "Home&Market".

Uplasowanie prezesa Oleksowicza w tym rankingu, uzasadnione jest budowaniem silnej marki na mocno konkurencyjnym rynku – dziś Inter Cars jest największym dystrybutorem części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów ciężarowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Przypomnijmy, że Maciej Oleksowicz 1 maja 2017 roku objął stanowisko prezesa Zarządu Inter Cars. Członkiem Zarządu jest od lipca 2016 r. i pełni funkcję dyrektora ds. strategii IT Grupy Kapitałowej Inter Cars.

 

Prezes Oleksowicz jest absolwentem Akademii Leona Koźmińskiego i Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku marketing i zarządzanie i byłym kierowcą rajdowym. W latach 2010-2011 startował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Europy, zaś w roku 2012 w cyklu mistrzostw świata SWRC. Od 2007 r. prowadził działalność gospodarczą związaną z organizacją szkoleń bezpiecznej jazdy, motoryzacyjnymi imprezami integracyjnymi, a od 2009 r. zajmuje się obsługą serwisową pojazdów rajdowych oraz sprzedażą części zamiennych do takich pojazdów. W latach 2000-2008 zatrudniony w Inter Cars, gdzie zajmował się tworzeniem działu części do pojazdów sportowych oraz tuningu, następnie zaś wdrażaniem systemów informatycznych ERP, hurtowni danych, systemów logistycznych oraz systemu planowania zapasów magazynowych.

 

W latach 2001-2015 był on członkiem Rady Nadzorczej Inter Cars. Z dniem 15 września 2015 r. zrezygnował z pełnienia funkcji członka, motywując to zamiarem aktywnego zaangażowania w zarządzanie spółką i Grupą Kapitałową Inter Cars, w szczególności w obszarze nowych technologii oraz IT. Bezpośrednio przed powołaniem w skład Zarządu spółki pełnił funkcję jej prokurenta.

 

Źródło: Inter Cars

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).